GOROD.cn.ua

Перша за час карантину: в історичному музеї відкрили виставку до 210-річчя народження В.Тарновського

«Для нього не існує ні чинів, ні підвищень, ні честолюбства», - виставку під такою назвою відкрили в обласному історичному музеї. Вона присвячена Василю Тарновському, 210-річчя з дня народження якого відзначали 26 червня.Світлана Половнікова, старша наукова співробітниця Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського: «Наша мета в тому, щоб довести роль Тарновських – кожного з них на своєму етапі. А саме, те, що вони славили свій край, намагалися це зробити якомога ширше».

Найцінніша реліквія експозиції – це книга стародрук, що належала матері Василя Тарновського старшого.

Світлана Половнікова, старша наукова співробітниця Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського: «Ми розуміємо, що цією книгою мати користувалася. Це книга церковного характеру. І зрозуміло, що ця книга була сімейною. Мати вирішила, що цю книгу треба подарувати няні. Думаю, що це було не випадково, якщо згадати, що в родині крім Василя найстаршого, який народився як ми розуміємо в 1810, було ще семеро дітей».

Василь Васильович нерідко вирішував конфлікти між селянами та поміщиками, і був одним із найвидатніших діячів селянської реформи 1861 року, до 50-річчя якої були випущені медалі та жетони. Тому один із розділів виставки присвячений скасуванню кріпацтва. До нього входять рукописи статей та документи. В колекції музею також представлені 3 листи до Василя Тарновського від Миколи Гоголя та його прижиттєві видання.

Світлана Половнікова, старша наукова співробітниця Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського: «Їхня дружба після закінчення гімназії не тільки не згасла, а навпроти, у них були дуже гарні відносини. І він каже, що сподівається, що Гоголь приїде, як він писав: «Не на денек, не на часок, а мы будем очень много общаться и будем дальше жить как братья».

Виставка налічує понад 20 оригінальних експонатів, які можна переглянути на офіційному сайті Чернігівського обласного музею імені Василя Тарновського.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, Тарновський, історичний музей, «Дитинець»