GOROD.cn.ua

Не можна змінювати „правила гри” перед закінченням першого тайму!

15 Апреля 2008 21:53   Просмотров: 2908
Метки: бют, вибори, київ, кличко, бєспрєдєл
Вчора на засіданні фракцій, що входять в урядову коаліцію прийняли рішення змінити правила гри в столиці та провести вибори в два тури. Я фахово займаюся виборами не один рік. Являюся керівником виборчих програм однієї з двох Всеукраїнських громадських організацій, що моніторять вибори в усіх 25-ти областях.
Відповідно, не міг не проігнорувати цей „бєспрєдєл”, що ініціюється бютом та частиною нунсу.

Так, можливо два тури – необхідність. Є приклади, коли мерами міст ставали технічні кандидати або люди, що отримали до 10% голосів виборців. Такі приклади зафіксовані в Київській області.

Але хлопці, нечесно змінювати правила гри, коли вона вже почалася! Жінці з косою не подобається мер Києва? Вірніше, жінці з косою не подобається те, що мер Києва – не її людина. То давайте абсолютно незаконно приймемо рішення Верховної Ради, яким розпустимо Київську міську раду та мера, за яких голосували люди. В нормальній країні це був би нонсенс, шок! Як можна без ніяких юридичних підстав відправити у відставку орган місцевого самоврядування? Виявляється, можна.

Ні, я не захищаю Льоню. Він іще той мудак. Але ж так не можна!
Виявляється, можна.

Коли виборча кампанія почалася і ейфорія в БЮТ минула почали дивитися реально на ситуацію. „Жах, Льоня-космонавт перемагає! А у Саши Турчинова 3% рейтинг! А до виборів – півтора місяці! Що робити?”, - думають в БЮТ. Вихід – один запровадити вибори в столиці в два тури. В другий вийде Кличко та Льоня. Там космонавту не перемогти.

І начхати вельмишановним бютівцям, що вибори вже почалися. Що правила гри міняти не можна. Що нечесно так, неправильно… А що ви будете робити, якщо і в другому турі переможе Чернівецький? Приймете Закон, що заборонятиме колишнім мерам балотуватися?
Я переконаний, що про вибори в два тури треба було думати коли приймали незаконну постанову про перевибори в столиці, яку назвали „політичним рішенням”.
Альтернатива виборам в два тури є лише одна – єдиний кандидат. Домовляйтеся і вперед!

Але ж не можуть. Є амбіції та певні фінансові інтереси і багато чого іншого.

Я знаю, що перед прийняттям постанови про „космічні перевибори” БЮТ, Кличко та Луценко домовилися про єдиного кандидата. Ним мав бути чемпіон світу з боксу, якого підтримують всі демократичні сили.

Але, як тільки оголосили перевибори – всі домовленості канули в лету.

Логіка Юлі проста. Вона очолює список БЮТ. Хоча всі чудово розуміє, що в Київраді вона не працюватиме. Але це дає їй можливість розвішати по всьому Києву сіті-лайти та біг-борди з її обличчям. А Київ – це майже 2 млн виборців (+ гості столиці). А вибори президента не за горами. А це чи не єдине, про що мріє Юлія Володимирівна.

Жаль було дивитися на фотографії, де Турчинова висували в мери Києва. Він тримався за голову і думав про одне: „Що я зробив такого, що Юля вирішила мене позбутися!”. Йому треба зробити диво. Від нього цього чекають київські бютівці. Цього від нього вимагає Юля.

Катеринчук – теж кадр. „Для нього вибори в Києві шанс розпочати самостійну політичну кар’єру!”, - подумав я коли він висунув свою кандидатуру в мери. А ніфіга! Виявилося, для молодого політика це шанс заробити бабки! Я маю інформацію, що Катеринчук намагався домовитися з Кличком про спільний блок в Київраду і єдиного кандидата в мери – Кличка. За це ходів 8 місць в прохідній частині його списку. Є і інша інформація – про те, що Катеринчук продавав місце в списку за 3-5 мільйони. Партія Катеринчука називається „європейська”, відповідно називається і валюта.

Тепер рахуйте. Розвішуємо по всьому місту фотографії „Києву потрібен красивий мер!”, як сказав Міша Бродський – рекламуємо піджачки від „Версаче” та под. Поті знімаєм кандидатуру, отримуємо 8 місць в Київраді та близько 30 млн. баксів. І все за півтора місяці. Непоганий бізнес, правда?
Про регіоналів я мовчу. У них в Києві рейтинг невисокий і за посаду міського голови всерйоз вони боротися не будуть. Хоча, думаю варто було висувати Табачника, а не Горбаля на посаду мера.

З приводу виборів в два тури написав сьогодні заяву. Сподіваюся, що здоровий глузд переможе. А мером, скоріше за все буде Льоня. Це поганий варіант, але скажіть, Кличко чи Турчинов краще?

Добавить в: