Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Арт-натхнення»: мистецький проект, що лікує душу
ЦІКАВО Затишний простір арт-студії «Колібрі» наповнений сонячним світлом. Лагідний спів Квітки Цісик, мольберти, пензлі і фарби, тиха розмова, приглушений сміх та диво, яке проступає на папері під ніжними рухами десятків жіночих рук … Так проходять заняття з малювання, організовані в рамках мистецько-просвітницького проекту «Арт-натхнення» під керівництвом талановитої чернігівської художниці Лілії Ібрагімової. Тут дорослі жінки, мами студійців «Колібрі», можуть не лише безоплатно реалізувати свою дитячу мрію малювати, а й отримати декілька годин абсолютного спокою, який дарує процес малювання.Програма проекту складається з 10 освітніх майстер класів з живопису, кольорознавства, академічного рисунку, графіки і 10 лекцій з історії українського мистецтва. Все це стало можливим завдяки благодійній ініціативі, яка зародилася за допомогою магії соцмереж. Меценатка проекту, Анна Динцлер, родом з Одеси, сама вже давно живе у Дубаї, але бажання допомагати українцям мала завжди. І лише знайшовши пані Лілію у безмежних просторах інтернету, нарешті, відшукала спосіб реалізувати це бажання.

Анна Динцлер, благодійниця проекту «Арт-натхнення»: «Я була на курсах особистісного розвитку, там багато часу приділялося темі мистецтва. Я зрозуміла, що це, напевно, найвиразніший вид спілкування. Спілкування зі світом та з самим собою. Понад 20 років я живу поза межами України. Давно задумувалася над тим, як я можу підтримати моїх співвітчизників зараз і які результати це може дати в майбутньому. Одного разу я усвідомила, що мій шлях до реалізації цієї ідеї буде через творчість та мистецтво. Знання історії мистецтва, здатність виразити себе через творчість є, на мій погляд, важливими інструментами усвідомленої сучасної людини. Завдяки Лілії Ібрагімовій, у мене з'явилася ідея розпочати цей проект, який ми хочемо поширювати у всіх містах - великих і маленьких - в Україні».Детальніше про чудесну зустріч у соцмережах та концепцію проекту розповідає його організаторка, художниця Лілія Ібрагімова:
 
«Ми з Анною особисто не були знайомі й ніколи не бачилися наживо, вона знайшла мене у соцмережах через спільного знайомого. Пані Анна побачила, що у нас восени пройшов проект з арт-терапії для Спілки жінок Чернігівщини, і написала мені з пропозицією спільно організувати подібний проект. Їй захотілося зараз, під час війни, допомогти українкам через мистецтво, естетику, гармонізацію емоцій та почуттів. До того ж, малювання – це великий антистрес. Анна запитала, що б ми могли організувати за її підтримки, і який має бути кошторис. Я написала й отримала підтримку двох проектів. Перший – «Арт-натхнення» для матусь нинішніх студійців та випускників студії. Я дивлюся на жінок, які зараз нас відвідують, і розумію, що проект для них був дуже на часі. Для мене «Арт-натхнення» цінне тим, що жінки, які прийшли зі зруйнованими через війну сенсами життя, тут відновлюються. У них з’являється енергія та потенціал для щасливого життя.
Але у нас задача не лише терапевтична, а й просвітницька. На жаль, історично склалося так, що українському мистецтву не приділялося достатньої уваги. Наша студія ще у серпні 2014 після страшних подій під Іловайськом прийняла рішення робити акцент саме на українське мистецтво. Ми вивчаємо постаті українських художників, розповідаємо дітям про їх творчість, щоб вони знали, носіями якої високої культури вони є. І «Арт-натхнення» несе ту саму просвітницьку місію.
А другий проект, за який мені особливо радісно, - «Мрія юного художника». Пані Анна оплатила матеріали для наших юних митців. Холсти, олійні фарби та пастель, матеріали для флюїд-арту досить вартісні, не всі батьки можуть собі дозволити їх придбати. А тепер вони доступні кожному студійцю. Діти були дуже щасливі».

 Теплі та щирі відгуки учасниць «Арт-натхнення» – найкраще підтвердження слів Пані Лілії.Пані Алла: «Для мене найголовніше в цьому проекті те, що тут я можу дати змогу психіці перепочити. Що б ми не робили зараз, ми знаходимось під тиском того жаху, який відбувається. А коли ти малюєш, то дійсно занурюєшся у спокій. Я не знаю, як це працює. Мабуть, тому, що задіяні і очі, і мозок, і руки. Але ти забуваєшся так глибоко, ніби заснула. І це відчуття зі мною залишається, це працює не лише в моменті. У мене й наступного дня зберігаються світлі спогади та емоції. Заняття також дозволяють розбавити повсякденність. Це спілкування, нові люди, нове повітря та гарний привід завести цікаві знайомства».
Пані Марина: «Моя дитина відвідує арт-студію «Колібрі» , тому було цікаво подивитися на все, що я знаю з її розповідей, зсередини. Насправді я дуже рекомендую цю студію, бо інформація тут подається так, що результат точно буде у всіх. Якщо ваша дитина цікавиться малюванням або хоче, наприклад, навчатися на дизайнера або художника, то «Колібрі» - це точно те місце, куди їй варто піти в Чернігові. А для дорослих малювання – це прекрасне хобі. Хтось ходить на фітнес для тіла, а хтось приходить сюди для душі. Тут і вчишся, і відпочиваєш, і розслабляєшся. В наші непрості часи багато в кого є внутрішня напруженість, а тут ти можеш від цього відключитися і зрозуміти, що життя продовжується, і буде продовжуватися далі, і все буде добре».
Пані Олена: «Я давня прихильниця таланту пані Лілії, яка навчила мого сина, дітей моїх друзів, і нарешті я маю можливість реалізувати свою мрію сісти та малювати у студії «Колібрі». Малювання було моєю дитячою мрією. У пані Лілії талант похвалити кожного так, що виростають крила. Приходжу сюди з великим задоволенням, бо з кожним малюнком, з кожною похвалою я вірю в себе все більше й більше. І це мене мотивує настільки, що я вже думаю, що буду відвідувати заняття з малювання й по завершенню проекту. У плані релаксу й психотерапевтичного ефекту це працює дуже потужно. Коли ти малюєш дві години, усі думки присвячуєш лише малюнку. Гасло проекту «Щаслива мама – щаслива родина» можна вигравіювати при вході. Не зважаючи на те, що в нас йде страшна війна, це доречно завжди. Це дає тобі одухотвореність, відчуття, що доторкнулась до прекрасного й сама стала кращою. Найголовніше для щастя – почувати себе в безпеці. Коли у людини є відчуття безпеки, вона відчуває, що з усім впорається і все може зробити. На цих заняттях я поринаю у свою персональну безпеку. Я втратила дім під час повномасштабного вторгнення та все, що було в ньому. І це відчуття безпеки, яке я отримую тут, надважливе для тих, хто втратив хоч і не все (бо, на щастя, всі ми цілі), але дуже багато».Наш сайт: https://artcolibry.com/
Наші соціальні мережі:
Інстаграм: https://www.instagram.com/art.studio.kolibri/
Фейсбук: https://www.facebook.com/ARTcolibry/?locale=ru_RU
Тік_ток: https://www.tiktok.com/@artstudio_kolibri?_t=8bsIiMekDxu&_r=1


Спілкувалася Ольга Мелашенко

Материал собран и подготовлен коллективом Gorod.cn.ua