Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Секретар міськради Олександр Ломако: «Уряд за рахунок бюджетів громад хоче дотувати збиткову «Укрзалізницю»
ПОЗИЦІЯ 3 листопада з ініціативи міністра сільського господарства Р. Лещенка Кабмін вніс зміни до «Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок».

Ним ряду підприємств, зокрема, «Укрзалізниці» коефіцієнт нарахування орендної плати за землю зменшено з 1 до 0,5. Так уряд хоче залатати діри неефективному державному монополісту, а місцеві бюджети втратять 2 млрд грн. Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Фейсбук секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.На його думку, це ще один крок до згортання децентралізації та зменшення фінансової бази місцевого самоврядування.

В своєму дописі Олександр Ломако наводить цифри втрат для деяких громад області:
Для Чернігова втрати складуть орієнтовно 22 млн грн. Для Ніжина - 31 млн грн. Менші громади області понесуть також суттєві втрати - Сновська - 2,3 млн грн, Бахмач - 1 млн, Корюківка - 0,5 млн, Любецька громада - 0,6 млн, Ріпкинська - 350 тис, Михайло-Коцюбинська 300 тис грн.

- Загальна сума втрат для громад - 2 млрд.грн. Чому вони мають дотувати «Укрзалізницю»? Хтось питав думку міських голів? Чи були консультації з Асоціацією міст? Ні. Уряд ухвалив це рішення одноосібно. Просто взяли та пограбували громади. Не вперше, до речі. Якщо вже так потрібно рятувати «Укрзалізницю», зніміть кошти з утримання органів центральної влади чи з «великого будівництва», але відчепіться від місцевих бюджетів!

Під час загальноміської наради Владислав Атрошенко дав доручення посадовцям міської ради підготувати звернення до уряду з вимогою переглянути це рішення.

Материал собран и подготовлен коллективом Gorod.cn.ua