Мобильная версия сайта Главная страница » Блоги » Мешканець міста-желе » Інтерв'ю с начальником штабу громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Сєвєр», Горним Ю.Б.

Інтерв'ю с начальником штабу громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Сєвєр», Горним Ю.Б.

27 Ноября 2015 13:24   Просмотров: 4760
Метки: Чернигов, безопасность, громадське формування, кордон, чернигов
Нравится Рейтинг поста: 0


ГФ «Сєвєр» з'явилося нещодавно. Розкажіть, будласка, що спонукало до появи нової формації?

Створення, а потім і відповідна до законодавства України реєстрація громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Сєвєр» надали законні підстави для участі свідомих, небайдужих до долі України, громадян у підтриманні правопорядку у регіоні та його межами, зміцненні безпеки державного кордону в межах Чернігівської області, в першу чергу із північним сусідом – Російською Федерацією.

Хто для «Сєвєра» став основою? Звідки ці люди?

Співзасновниками громадського формування стали ветерани – учасники антитерористичної операції на сході країни, волонтери, які допомагали і продовжують допомагати бійцям в АТО та громадяни. Більшість засновників – це чернігівці, але є кияни та мешканці інших регіонів України.

Який основний напрямок діяльності ГФ «Сєвєр» у найближчий час?


На даний історичний момент ми вибрали для себе основним напрямком діяльності – використання безпілотних летальних апаратів для аеромоніторингу державного кордону та підтримання правопорядку у зоні проведення АТО.

19 листопада в УКРІНФОРМ пройшла прес-конференція з приводу створення Всеукраїнської Асоціації громадських формувань, організацій та об'єднань. Які результати? Які плани на майбутнє? Чи є домовленості з іншими ГФ з приводу приєднання їх до асоціації?

Про конкретні наслідки говорити, на мій погляд, ще зарано, але певне попереднє обговорення питання об'єднання з іншими громадськими формуваннями та об'єднаннями проведено і отримані позитивні результати. Попереду чекає ще робота над утворенням Асоціації, але на кінець січня 2016 року планується проведення з'їзду громадських формувань, об'єднань та організацій, на якому і буде прийняте остаточне рішення.

Які у ГФ «Сєвєр» відносини з місцевою владою, з прикордонниками?


Діяльність Формування знайшла підтримку у Держаної прикордонної служби України, у членів Громадської ради при Адміністрації Держприкордонслужби України. З розумінням до сьогоденної роботи і планів Формування на майбутнє поставився при зустрічі голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч. З керівництвом департаменту ОДА, який відповідає з цивільний захист та оборонні питання, обговорені кроки щодо залучення до захисту кордону місцевого населення. Також, на місцевому рівні плідно розвивається співпраця «Сєвєра» з Чернігівським прикордонним загоном Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України в частині спільних патрулювань та здійснення аеромоніторингу прикордоння та аналізу отриманої інформації.

Чи можливо говорити про те, що основний вектор завдань «Сєвєра» знаходиться в площині збереження безпеки і миру в Чернігівській області? Чи є небезпека того, що область, далека від Луганська і Донецька може стати ще однією «горячою точкою» на мапі України?

Так, головне завдання створення громадського формування «Сєвєр» є підтримання безпеки, захищеності громадян і миру в регіоні. Тільки тоді, коли кожен громадянин нашої країни буде себе почувати захищеним, будуть відсутні соціальні потрясіння, наша держава буде розвиватись економічно, буде підвищуватись соціальні стандарти.

Стосовно другої частини питання можу висловити лише свою власну думку або зробити припущення. Але спочатку скажу, що наш кордон знаходиться найближче до столиці країни – міста Києва. Північна сусідка Росія вже одного разу брязкала зброєю на цьому кордоні, зосереджувала військові частини вздовж кордону і нема ні яких гарантій того, що це повториться. У певному сенсі, на сьогодні зроблені висновки і повторення сценарію, використаного у Луганській і Донецькій областях не може бути, але готовими необхідно бути всім і до всього - ще недавно ми і припустити не могли, що Росія стане ворогом для України. Головним, так би мовити, запобіжником тому щоб не повторилася східна ситуація у нас – згуртованість населення, його підготовленість і обізнаність (навченість певним методам виявлення «зелених чоловічків», знанням набору ознак, за якими вираховуються «чужинці») та участь у заходах з охорони кордону.

Які плануються заходи щодо більш тісної співпраці з громадою Чернігівщини?

Співпраця громадського формування з мешканцями Чернігівщини планується за двома основними напрямками. Перший – проведення профілактично-роз'яснювальної роботи серед населення з метою залучення різних верств населення до членства у Формуванні, участі у діяльності міського підрозділу з охорони громадського порядку та прикордонного – участь у патрулюванні кордону і проведенні аеромоніторингу. Другий – це запровадження роботи «Громадської приймальної», до якої може звернутись громадянин, який вважає, що його права порушено. Завдання приймальної стати посередником між громадянином та органами державної влади і місцевого самоврядування. Планується також у майбутньому надання юридичної допомоги.

На скільки зараз актуальний формат Громадського формування у зв'язку з тим, що закон регламентуючий його діяльність був прийнятий багато років тому, і останні зміни нічого суттєвого до змісту не внесли? Які можливості на даний час є в учасників Формування, які права?

На мій погляд, громадські формування зараз актуальні як ніколи раніше. Саме вони можуть стати камінцями у фундаменті створення громадської оборони країни за прикладами існуючих у декількох країнах Європи, зокрема у Фінляндії, Швеції, Естонії, Латвії, Литві та Польщі. А закон, відповідно до якого утворюються і діють громадські формування, необхідно удосконалювати оскільки з часу його прийняття змінились зовнішні і внутрішні чинники. Змінилась країна. Я думаю, що напрацювання змін або нової редакції закону виходячи з потреб суспільства на сьогодні – це ще один з напрямків діяльності майбутньої асоціації.

Діючий закон, в цілому, надає достатньо прав і обов'язків громадським формуванням, але є певні обмеження, які необхідно, зняти або зменшити, зокрема це стосується обмеження території діяльності формування, використання зброї. Не можна йти проти зброї з газовим балончиком або гумовим кийком. В історії відомо багато такого роду негативних прикладів і дуже трагічних наслідків. Охорона кордону, наприклад, це і боротьба з контрабандистами, а вони, вже повірте на слово, дуже гарно і сучасно озброєні.

Повертаючись до питання про асоціацію, які реальні перспективи розвитку громадського руху в країні? Які функції можуть бути дійсно необхідні суспільству?

Я вважаю, що громадський рух в країні буде тільки набирати «оберти». Громадяни поступово усвідомлюють те, що вони повинні впливати на розвиток суспільства і країни, а не чиновники, які сидять у кабінетах, і процеси змін треба починати з себе, своєї родини, населеного пункту, у якому живеш, а далі область і країна в цілому. Щодо функцій – вони залишатимуться тіж, що і зараз: підтримання правопорядку, охорона кордону, оборона, але ще я добавив би патріотичне виховання, просвітницька діяльність, робота з молоддю.

І на останок - де можна дізнаватися про новини ГФ «Сєвєр», щодо розвитку Всеукраїнської Асоціації громадських формувань, організацій і об'єднань?

Вся інформація щодо діяльності громадського формування «Сєвєр» оприлюднюється на сторінці Facebook: www.facebook.com/severbat. На цій же сторінці буде висвітлюватися інформація щодо процесів створення Асоціації.

Добавить в: