Мобильная версия сайта Главная страница » Блоги » Блог Novopassit » праздник примирения с нацизмом

Радио
Радио

праздник примирения с нацизмом

23 Апреля 2015 02:04   Просмотров: 3936
Метки: без меток
Нравится Рейтинг поста: + 1
Просто интересно, Кузьма Деревянко, принявший капитуляцию Японии, "змушений був воювати за чужі імперські інтереси" или плюнул бы в лицо сочинителю указанного ниже высера? И Кожедуб видать, нажимая гашетку, горестно вздыхал, что выбивал из фашистов кишки за советскую Украину, а не "незалежну". И еще интересно, Красная армия оккупировала в 1939 Западную Украину или освободила? И еще, я правильно понял, что УПА тоже преследовали чьи-то имперские интересы? Потому что все время читаю в других источниках, что они прямо со всеми подряд воевали за волю, и с советами, и с немцами, и друг с другом, а тут вдруг такая идеологическая проговорочка - "українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси і часами вбивати інших українців". Других вариантов не указано, значит к УПА это тоже относится. За советы они не воевали, значит все-таки за немцев?
И еще скотство - Украина грудью приняла удар и была полностью залита кровью, но оказывается, по мнению автора высера, слово "Отечественная" никак к Украине не относится. Это не "Отечественная" была для Украины война, а просто разборки Германии и СССР (я так понимаю, подразумевается, что к СССР Украина не имела никакого отношения).
Поэтому все весело празднуем день "памяти и примерения".
А примиряться мы должны с нацизмом, я правильно все понял, потому что воевали мы только с ними?


Ссылка на высер:
//osvita.ua/legislation/Ser_osv/46719/

Історична довідка

Друга світова війна (01.09.1939 – 02.09.1945) – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей. Упродовж 21 місяця цієї війни СРСР та Третій Рейх виступали як союзники, а від 22.06.1941 вступили у військову конфронтацію, що увійшла в історію як німецько-радянська або, в радянській історіографії, Велика Вітчизняна війна 1941–1945 років. Цей конфлікт не є тотожний поняттю Другої світової війни. Війна між СРСР і Німеччиною та її союзниками була складовою більш широкого хронологічно і географічно глобального конфлікту, про що раніше дуже часто забувала згадувати радянська історіографія, а тепер – російська пропаганда.

Війна для України почалася 1 вересня 1939 р. із нападу нацистської Німеччини на Польщу. Цього дня німецька військова авіація бомбардувала Львів та інші міста. Від 17 вересня учасником Другої світової війни на боці Німеччини став Радянський Союз.

Внаслідок переділу Центральної і Східної Європи між нацистами і комуністами до складу Радянського Союзу у 1939 році були включені території Західної України та Західної Білорусії, а в 1940 році – країни Балтії, Бессарабія та Північна Буковина. Таким чином, можна говорити про те, що термін "Велика Вітчизняна війна" для України (червень 1941 – травень 1945) з історичної, хронологічної і географічної точки зору некоректний від першого дня війни – 1 вересня 1939 року, і до останнього – 2 вересня 1945 року. Друга світова війна для України не обмежувалася лише бойовими діями та окупацією її сучасної території, але й включала участь українців у бойових діях на всіх воєнних театрах.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси і часами вбивати інших українців. Поруч із тим, слід наголосити на внеску саме українців у розгром нацизму і згадати як про солдат Радянської армії (понад 6 млн) та вояків УПА (понад 100 тис.), так і про тих українців і вихідців з України, які перебували у військових з’єднаннях інших держав: Польщі (120 тис. у 1939 р.), США (до 80 тис. у 1945 р.), Канади (до 45 тис. у 1945 р.), Франції (до 5 тис. у 1940 році). З різних причин українці воювали і по інший бік: у військах Німеччини (від 600 осіб у 1939 році до 250 тис. у 1941-45 рр.), Румунії (24 тис.), Угорщини (до 20 тис.), Словаччини (до 2 тис.), Хорватії (1,5 тис.).

Прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 млн. осіб, економічні – 285 млн тогочасних рублів. Разом з тим, Друга світова війна відкрила для українців руйнівну “силу” обох тоталітарних режимів. Всім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України (Голокост, розстріли мирного населення, спалення сіл). Разом з тим довгий час замовчувались численні злочини комуністичного режиму на нашій землі. Серед яких – розстріли політичних в’язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року; підрив Дніпрогесу і знищення в Одесі поранених червоноармійців, скинутих в море разом із санітарними машинами тощо.

Із Україною також пов’язане і завершення війни. 2 вересня 1945 р. генерал Кузьма Дерев’янко від імені СРСР приймав беззастережну капітуляцію Японії.

Добавить в: