Мобильная версия сайта Главная страница » Блоги » Блог Inn_ol » Голод наступає? А ми котлети не їмо

Голод наступає? А ми котлети не їмо

18 Ноября 2010 12:33   Просмотров: 5036
Метки: голод, 90-і роки
Минулого тижня у класі моєї доньки проходили батьківські збори. Як завжди, обговорили поведінку, обкладинки для підручників і тому подібне.
Дійшли до проблем їдальні.


Учителька скаржилася, що дітей важко примусити їсти. У кожного – свій список "фе". І що, як ви думаєте, не люблять? В основному – м’ясні страви! Хтось терпіти не може м’ясних котлет, хтось – печінкових. Дехто не їсть пельменів, інші – омлетів. Що вже казати про вареники з картоплею – це в абсолютному ігнорі.

Ай-яй, які ж бідні та нещасні сучасні діти – подумалося.

І чомусь згадалася така анекдотична ситуація. Було це десь років 15 тому, коли зарплати не давали по кілька місяців. Напередодні Нового року у одній зі шкіл Чернігова вчителька загубила цілий стос зошитів для контрольних робіт.
Точно пам’ятала, що зі школи брала, додому принесла – і нема. Все обшукала…
Якось викрутилася, діти контрольну переписали.

Минуло кілька місяців.
І от напередодні Великодня учителям нарешті дали грошей, і вчителька купила м’яса.
Відкриває вона морозилку, щоб покласти той скарб. А там - зошити!
Як вона їх туди занесла, не знаю, мабуть, "на автоматі". Але уявіть – весь цей час людина не мала потреби відкривати морозилку! Там просто нічого не було.
Може, прибрехала та пані, і нічого такого і не було…. Проте цілком могло статися.

І на додачу кілька рецептів тих часів, просто згадати шалені 90-і ("тополиный пух, жара, иююююль!").

Печиво з розсолу: склянка розсолу, склянка цукру (зазвичай клали менше), третина склянки олії, чайна ложка соди. Додати борошно. Замісити тісто. Розкатати. Видавлювати формами для печива або можна пропустити через м’ясорубку з формами для печива.
Котлети з гречки: зварити кашу на воді. Перемолоти її разом з цибулею на м’ясорубці. Додати за смаком часничку. Якщо є - ложку сметани або майонезу, яйце. Сформувати котлети та обсмажити на олії.
Котлети з риби: зварити картоплю і поки гаряча перекрутити через м’ясорубку або потовкти. Додати зварений рис, банку консервів в олії, 1 яйце, цибулю. Сформувати котлети, обсмажити.
До речі, котлети виходять зовсім непогані. Я і зараз такі роблю, тільки без картоплі.
Впевнена, подібних рецептів знайдеться десятки у будь-якої мами.

Це я до чого? Та просто для порівняння. Все у нас погано, і голод наступає, і холодно… А діти чомусь омлетів і відбивних не їдять…. Чого б то?..

Добавить в: