GOROD.cn.ua

Яскраві фарби життя Ганни Гармаш

 

Чуєте радісний галас в коридорах Центру дитячої та юнацької творчості? Це діти навчаються. Іноді голосно, часто бурхливо, у цілковитій тиші або з емоційним обговоренням – але завжди небайдуже, з широко відкритими очима та серцями. Саме така атмосфера завжди панує в класі Ганни Гармаш. Тут вона працює з 2015 року й навчає дітей всьому, що вміє сама, намагається передати свй талант сприйняття світу в усій різноманітності його барв.Ганна Олександрівна родом з Шахтарська, що на Донечині. Коли почалисмь військові дії на сході, родині довелось шукати прихистку в іншому місці, адже війна була надто близько. Довелось покинути все, адже на кону було найдорожче — життя. Приїхавши у 2014 році в Городню, сім’я Анни та Антона Гармашів з чотирирічним сином та донькою почали нове життя. Хоч і були моменти нерозуміння, страху — адже приїхали в незнайоме місто, де не було жодного знайомого обличчя. Але нині вони впевнено кажуть, що Городня за ці роки стала їхньою домівкою.

— У своєму містечку я працювала десять років у Шахтарському ліцеї сфери послуг майстром виробничого навчання й вела групу художників-оформлювачів. Моїми учнями були підлітки й старші учні — деяким було вже й по 30 років. Чимало випускників з моєї групи реалізували себе у творчій сфері, чому я невимовно рада. У мене були виставки своїх робіт, я оформлювала кафе та ресторани, займалась таким видом розпису як батік (техніка розпису по тканині). Коли ми приїхали в Городню, довелось все починати з нуля. Ми розпочали з ларьочка на ринку, де продавали хот-доги, бургери та каву. Обзавелись постійними клієнтами, потроху бізнес почав ставати на ноги. Але я розуміла, що це не моя стихія, що мені треба реалізувати себе як художника. Тож я дуже вдячна долі та Богу за те, що дав мені можливість працювати в ЦДЮТ. Адже займатись з дітьми — це ні з чим не порівняне задоволення. Вони всі різні, цікаві, талановиті, позитивні та дуже щирі.

Зараз Ганна Олександрівна має 45 учнів, які займаються в трьох групах. Вона навчає їх різним технікам малювання: розпису на склі, на фанері чи папері. Вчить малювати акварельними чи масляними фарбами.

— Гурток образотворчого мистецтва відвідують школярі різного віку. Наймолодшим з них є другокласник, — каже Ганна. — Робота з дітьми — це моя віддушина.

Раніше працювала з підлітками й старшими учнями. Тож коли прийшла в ЦДЮТ, одразу трохи побоювалась, що не вдасться спарвитись з найменшими, але ті страхи не виправдались. Мені настільки легко з ними працювати! Не менш важливим є й колектив, який у нас дуже хороший— колеги завжди підтримають та допоможуть.

В Україні діє програма МОМ — міжнародна організація з міграції, яка допомагає переселенцям. Жінка, як тільки ознайомилась з проєктом програми МОМ (міжнародна організація, яка допомагає переселенцям), одразу подала заявку на участь у ній. Вона отримала грант і отримала можливість навчатись на курсах візажиста. Згодом подала заявку й на другий грант, вигравши який змогла отримати певну суму коштів для закупівлі обладнання — макіяжного столу з освітленням та цифрової лампи. Чоловік Ганни Антон, підтримуючи починання дружини, доповнив цей набір ще й зручним кріслом для макіяжу.

— Дуже люблю робити макіяж своїм клієнтам, а це молоді дівчата й старші жінки, які також хочуть бути вродливими. У мене є вся необхідна косметика, я постійно поповнюю свої знання з візажу, переглядаю відео з новими техніками, як правильно працювати з косметикою. Я знаю та відчуваю як поєднати кольори. Мені подобається спостерігати, як людина змінююється, люблю підкреслювати її індивідуальність та стиль.

Ганна Олександрівна має свою активну життєву позицію — вона відкликається на всі пропозиції, які стосуються її роботи. Наприклад, це вона з учнями розфарбували стовпи в нашому місці, відновили знак Городня на в’їзді. Вона перша, хто започаткував фейс-арт у Городні. Разом з учнями вони приймають участь у всеукраїнських та обласних конкурсах, де займають призові місця. Напередодні Дня вчителя Ганну Олександрівну нагородили грамотою від міської ради за сумлінну працю, значний внесок у підготовку переможців Всеукраїнських конкурсів. Попереду в неї ще чимало планів, які вона хоче втілювати у життя. Адже творчі люди не вміють сидіти на місці, вони прагнуть розвиватись та самовдосконалюватись.

Джерело: Новини Городнянщини

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Городня, Гармаш