GOROD.cn.ua

«Врятувати міг тільки Бог. Але Бог нам не допоміг»

45-річний Анатолій Андрієнко, начальник Менської міжрайонної податкової інспекції, помер у Менській центральній районній лікарні від невиліковної хвороби після операції.— Помер у п’ятницю, 21 квітня, перед ранком, у реанімації, — згадують медсестри.

Поховали у суботу, 22 квітня, у Феськівці Менського району.

Поступив у лікарню із сильною блювотою, кровотечею. У нього була спадкова хвороба, яка проявлялася у тому числі нирковою недостатністю. Це могло спровокувати також кровотечу.

— Пацієнт поступив у дуже тяжкому стані, — говорить завідувач хірургічного відділення Менської ЦРЛ Федір Надточій. — Тому відразу викликали спеціалістів із Чернігова.

Оперували у Мені обласний хірург, завідувач хірургічного відділення Чернігівської центральної районної лікарні Володимир Василинчук та хірург Чернігівської обласної лікарні Володимир Падій.

У смерть Анатолія Андрієнка знайомі відмовлялися вірити.

— Чи справді не можна було врятувати брата? — запитую Валентину Сушко, 51-річну рідну сестру Анатолія Андрієнка.

— Не можна.

— Через тяжку спадковість?


— Так. Мій брат був дуже хворою і дуже сильною людиною. Усі дивилися на нього як на здорового, красивого, усміхненого. Він ніколи не скаржився.

— Нирки відмовили?

— Нирки, і не тільки. Букет хвороб... Відкрилася настільки сильна кровотеча, що йому не можна було навіть на ліжку повернутися. Так вийшло...

— Пацієнта оперував досвідчений хірург Володимир Василинчук.

— Василинчук сказав: «Тільки Бог може допомогти». Але Бог нам не допоміг. Я знала, що це повинно було статися, але не знала, коли, — плаче.

— Лікарі зробили усе, що могли, — говорить начмед Менської центральної районної лікарні Володимир Салій. — Пацієнт давно і тяжко хворів. І раніше лікувався у нас. Шкода чоловіка. Знав його маму, Віру Борисівну.

У Феськівці згадують, що Віра Андрієнко працювала завмагом. Померла передчасно, 62-річною (у цьому році їй було б 77). Від такої ж хвороби, яка наздогнала сина набагато раніше...

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №18 (1617), 4 травня 2017 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Анатолій Андрієнко, Менська ЦРЛ, «Вісник Ч», Тамара Кравченко