GOROD.cn.ua

Служба зайнятості -людям з інвалідністю

 

3 грудня - Міжнародний день інвалідів. Назвати цей день святковим не можна, скоріше це - нагода привернути увагу громадськості до проблем людей з інвалідністю, проаналізувати і порівняти реальний стан в суспільстві й потреби цієї категорії громадян, підбити підсумки зробленого та окреслили шляхи щодо поліпшення життя таких осіб.


Державна служба зайнятості відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» сприяє працевлаштуванню громадян цієї категорії з урахуванням їх професійних навичок, знань та індивідуальної програми реабілітації на вільні, новостворені або пристосовані, тобто спеціальні робочі місця.

Задля цього ведеться облік людей з інвалідністю, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні, та облік робочих місць, на які, за інформацією підприємства, можуть бути працевлаштовані громадяни цієї категорії.

Люди з інвалідністю - такі ж клієнти служби зайнятості, як і всі інші, тому їм також надається комплекс соціальних послуг. А це - підбір підходящої роботи; організація професійного навчання з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності; залучення до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру; сприяння в започаткуванні власного бізнесу; інформаційні, профорієнтаційні та юридичні консультації тощо. Проте цій категорії громадян спеціалісти служби зайнятості приділяють особливу увагу.

У січні-жовтні 2013 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 1070 людей з інвалідністю. За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 345 громадян цієї категорії або кожного третього з перебуваючих на обліку. Зокрема, нагодою відкрити власну справу, отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності, скористалися 33 людини з інвалідністю. 86 громадян цієї категорії проходили професійне навчання, 67 - брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Задля оперативного працевлаштування громадян цієї категорії, фахівці служби зайнятості постійно залучають їх до участі у різноманітних семінарах, тренінгах, Днях відкритих дверей центрів зайнятості, ярмарках вакансій, «круглих столах» тощо. До Дня інвалідів такі заходи проводяться у всіх центрах зайнятості області.
Мета - знайти гідну роботу


У сучасних умовах знайти гідно оплачувану роботу до душі - завдання не з простих. Та особливо складно знайти шлях до самореалізації людям з інвалідністю. Адже роботодавець бажає бачити молодого, повного сил, енергії та здоров’я працівника.

З проблемою пошуку нової роботи зіткнулася і жителька Чернігова Алла Авдієнко, яка має інвалідність НІ групи. З дипломом за спеціальністю «технік-технолог у сфері харчування» та двадцятирічним досвідом роботи за фахом, тринадцять з яких - бригадиром кухарів у боулінг-клубі «Світлофор», жінка стала безробітною.

До міського центру зайнятості звернулася за порадою чоловіка, який сам декілька років тому знайшов роботу завдяки службі зайнятості. І не пошкодувала про це, оскільки відчула доброзичливість та розуміння спеціалістів, а ще - стрімке бажання допомогти. Це додало сміливості та впевненості у власних силах. Перебуваючи на обліку як безробітна, Алла постійно отримувала інформацію про актуальні вакансії, брала участь у семінарах та ярмарках, надсилала резюме та зустрічалася з роботодавцями. Незважаючи на те, що пошук роботи був тривалим і багато співбесід закінчувалися відмовою, жінка впевнено йшла до своєї мети - знайти гідну роботу.

Така наполегливість дала свої результати. Під час співбесіди керівнику ресторану «Золотий берег» сподобалася цілеспрямована та активна жінка, і він погодився взяти її на стажування, яке пройшло швидко та успішно.

Сьогодні. Алла Авдієнко із задоволенням йде на роботу, оскільки в колективі вона почуває себе комфортно, а головне - відчуває стабільність та впевненість у завтрашньому дні. Задоволені нею і роботодавець, і клієнти закладу. Кожного дня в ресторані проходять святкування днів народжень, ювілеїв та весіль, і вона є незамінним помічником у складанні меню, сервіруванні столів та обслуговуванні клієнтів.

- За допомогою служби зайнятості я знайшла не лише заробіток, а й роботу, яка мені дуже подобається, -говорить Алла Авдієнко. - І добре, що є така установа, яка допомагає повірити в себе і справдитися надіям.

Валентина Федусь, Оксана Большак, "Чернігівщина" №48 (448) від 28 листопада 2013

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: день інвалідів, служба зайнятості, Валентина Федусь, Оксана Большак, "Чернігівщина"