GOROD.cn.ua

Замість умовного терміну Ігор Бородатий в апеляційному суді отримав 8 років позбавлення за торгівлю людьми

 

За матеріалами Служби безпеки України до 8 років позбавлення волі засуджено організатора злочинної групи Бородатого Ігоря Михайловича, яка займалась «вербуванням» українців для заробітків на нелегальному бізнесі.Фото - ілюстративне

Співробітники СБУ спільно з Національною поліцією затримали зловмисників у листопаді 2022 року.Встановлено, що організатор та інший учасник групи - Клімчук Костянтин Володимирович, діючи відповідно до заздалегідь розробленого плану, підшукували «клієнтів» серед жителів Чернігівщини та киянина. У подальшому, користуючись скрутним матеріальним становищем співвітчизників, ділки пропонували їм фінансову допомогу та сприяння у вирішенні питань щодо виготовлення документів для виїзду за кордон та нелегального працевлаштування.

Зловмисники втягували жителів Чернігівщини у злочинну діяльність, яка полягала у переправленні нелегальних мігрантів з Середньої Азії до країн ЄС морським шляхом.

У результаті, більшість потерпілих від дій ОЗУ опинялися за гратами у країнах ЄС. А факт участі українців у подібних злочинних схемах негативно впливав на імідж нашої держави на міжнародній арені.

Вирок першої інстанції виніс у Деснянському райсуді суддя Андрій Сапон. У ньому він зазначив у якості пом'якшуючих обставин наступне: “щире каяття обвинувачених, активне сприяння у розкритті кримінального правопорушення, а також не притягнення їх раніше до кримінальної від повільності судом розглядаються, як такі, що істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 149 КК України і дозволяють призначити обвинуваченим покарання нижче від найнижчої межі, встановленої санкцією закону, відповідно до ст. 69 КК України та не призначати додаткове покарання у вигляді конфіскації майна, а разом із тим, дозволяють суду дійти висновку про можливість виправлення обвинувачених без відбуття покарання, тобто звільнивши їх від відбуття покарання з випробуванням, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 65 КК України, буде справедливим, необхідним та достатнім для виправлення обвинувачених та запобігання вчинення ними нових кримінальних правопорушень”. І призначив обом покарання у виді п'яти років позбавлення волі та звільнив від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком три роки.

По справі проходили 5 потерпілих: Боровик Денис Володимирович, Веремій Євгеній Вікторович, Цюренко Тарас Іванович, Кулага Сергій Валерійович, Ткаліч Володимир Миколайович. З кожним із них було призначено зустріч у центрі міста та проведено бесіду, щодо можливості роботи у Туреччині, яка полягала у тому, що треба було незаконно переправляти нелегальних мігрантів з території Туреччини морським шляхом на судні заздалегідь прокладеним маршрутом для нелегальної міграції. Далі чоловікам давали кошти на оформлення закордонних паспортів, купували авіаквитки до Туречини, де забезпечували житлом, харчування і навчанням керувати човном. Частина чоловіків для роботи вербувалась у 2021-му році та на початку 2022-го року, до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Двоє з них вербували після повномасштабного вторгнення, але вони на роботу до Туреччини так і не виїхали.

Прокурор подав апеляцію лише проти Бородатого Ігоря Михайловича, його захисник — київський адвокат Грицан Роман Олексійович не захотів поділитися подробицями, того, чому лише Бородатий дійшов до апеляційного суду. Захисник Клімчука — чернігівський адвокат Бузаков Олександр Юрійович був ще лаконічніший і сказав “що не в курсі” ситуації.

За рішенням Чернігівського апеляційного суду від 2 лютого 2024 року організатора Бородатого Ігоря Михайловича було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 149 КК України, (торгівля людьми, вчинена організованою групою). І призначене покарання у виді 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є його особистою власністю.

Gorod.cn.ua за матеріалом прес-служби управління СБУ у Чернігівській області

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: мігранти, нелегали, Бородатий, Клімчук, Бузаков