GOROD.cn.ua

Карина Матюшко: «Губи від морозу захистить гігієнічна помада з маслом кокоса»

 

Бр-р, холодно! І не просто холодно — пересихає шкіра, лущиться. Червоніє ніс і тріскаються губи. Як захиститися?— Губи від морозу добре захищає гігієнічна помада з маслом кокоса, знаю це з власного досвіду, — говорить Карина Матюшко, терапевтка Козелецької районної лікарні. — Кокосове масло містить безліч поживних жирів, амінокислот, мікроелементів.

Помаду можна брати з будь-якими оліями, якщо, звісно, немає на них алергії.

Обличчя ж захистить живильний крем. Наносити його слід за 20-30 хвилин до виходу на вулицю.

Можна скористатися спеціально розробленими колд-кремами. Косметичними засобами, які перешкоджають випаровуванню вологи зі шкіри, захищають від вітру та морозу. Можна — звичайними дитячими.

— Хвалять від морозу крем бепантен.

— Він більше для лікування опрілостей, бо там є пантенол. Для заживлення ран. Ним варто користуватися, коли є мікротріщинки, маленькі садна, незначні пошкодження шкіри. Втім, у холодну пору року він може створювати захист для шкіри.

— Якщо немає кремів чи хто не любить мазатися, слід добре закутатися?

— Кутатися не треба. Шкіра буде захищена. Але для організму дуже погано, коли на морозі жарко. Особливо недобре, коли мами надмірно кутають дітей — вони тоді частіше хворіють. Бо перепад температур — це набагато гірше, ніж стабільна низька температура. Людина з морозу заходить у приміщення і стає мокра, тепла. Швидше чіпляється вірус, адже тепло і волога — це ідеальне середовище для нього. 10 градусів морозу — це наша нормальна середньорічна зимова температура. Це набагато краще, ніж плюс 1. При мінус 10-15 вірусів набагато менше, ніж при плюс 1-2.

— Коли холодно, страждають не тільки обличчя чи руки — пересихає шкіра на шиї і навіть на ногах, стає дуже чутливою.

— Коли холодно, звужуються дрібні судини, капілярчики, виникає ішемія, тобто порушення постачання кисню.Епідерміс, верхній шар шкіри, швидше відмирає, швидше відлущується.

— Що робити, щоб не було ішемії судин, особливо, якщо людина працює на вулиці або в холодному приміщенні?

— Частіше пити гарячі напої, вони розширюють судини, покращують циркуляцію крові. Це може бути звичайний чай. Чорний, зелений. З лимоном, імбирем. Якщо ви не на роботі, можна дозволити собі глінтвейн — гаряче червоне вино з прянощами, цукром або медом. Тільки ж небагато. У перерахунку на етанол (спирт) — 15-20 мілілітрів етанолу — це 150-200 грамів глінтвейну.

У ТЕМУ

— Ні, ти поглянь. Я вклала ще одні устілки, одягла ще один светр на кофту, капюшон зверху шапки — і знаєш, не холодно.

— Так то ти ще з хати не виходила.

* * *

— Як знайти спільну тему для розмови?

— Скажи: «Задовбала зима». Задовбала зима — це об’єднує.

* * *

— Хіба можна любити холод? Пересихає шкіра, мерзнуть руки, дубіють ноги.

— Можна. Холод допомагає цінувати тепло.

«ВісникЧ» №1 (1860) від 6 січня 2022, Тамара Кравченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Матюшко, терапевт, Козелецьк