GOROD.cn.ua

Заготівельники скуповують у селах гарбузове насіння по 45–55 грн

 

Заготівельники скуповують у селах гарбузове насіння по 45-55 грн, соняшникове — по 10, горобину — по 8 грн. За кілограм квасолі платять 30-37, залежно від сорту. Порожні стручки беруть по 10 грн.

У неділю надвечір біля магазину в центрі села Волинка за 13 км від Сосниці чекають десятеро людей. Обговорюють комбайн для збирання гарбузів, про який читали в газетах.

— Ціна змінюється щотижня, — каже одна з жінок. — Минулого разу гарбузове насіння брали по 64 гривні. Скільки тепер заплатять?

До натовпу під'їжджає білий мікроавтобус.

— Платимо 50 гривень за кілограм. Машина майже повна. Не здавайте, якщо не хочете, — оголошує один із заготівельників. — Скуповуємо гарбузове насіння по всій області. Врожай хороший, у кожному селі його повно. Вартість також упала, бо фермерські господарства чимало зібрали.


— Ми засадили приблизно 20 соток. Торік здавали насіння по 70 гривень за кілограм. Можна було заробити. Цього року ціни впали. Вчора онук відніс торбинку. Вторгував 145 гривень, на квиток до Чернігова вистачило, — розповідає 85-річна Ольга Власенко.

Родина 49-річного односельця Володимира посадила 10 соток гарбузів.

— Заробляє той, хто великі ділянки спеціально для продажу має, — говорить. — Ми переважно коровам і качкам згодовуємо гарбузи. А матері шкода насіння, то вибирає його, сушить.

— Це ліки від стресу. Така робота нерви заспокоює, — приєднується до розмови мати госпоадря пані Наталія. — Торік ціна добра була, 2500 гривень за насіння виручила. Щодня ріжу по кілька штук гарбузів. Як дуже холодно, наливаю всередину гарячу воду. Вибираю насіння, сушу на сонці або на печі. Беруть тільки підсушене, смажене не можна здавати. На кілограм потрібно десь півтора відра.

Гарбузове насіння та квасолю в селах здають найчастіше, кажуть заготівельники. Окрім них, скуповують пір'я качок по 100 грн/кг, сірих гусей по 200, білих — 250 грн. Шкурки кролів коштують 150 грн/кг, прополіс — 1200. Макулатуру заберуть по 1 грн/кг, картон — по 1,5 грн.

— Каштани пропонували здавати по 2 гривні кілограм, але охочих немає, — говорить заготівельник. Прізвища не називає.

Сосницька газета «Час» №43 (802) від 4 листопада 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гарбуз, насіння