GOROD.cn.ua

Близнюки захоплюють світ. А в нас дітки просто летять в одну дірочку

 

Близнюків зараз у світі більше, ніж будь-коли, відмічають закордонні дослідники. Народжують у більш пізньому віці, і появі близнюків сприяє гормональний фон зрілих жінок. Впливають також технології штучного запліднення. Вчені вважають, що заможні країни досягли піку народжуваності близнюків. А як у нас?— У нас народжуються, як і народжувалися, — говорить Валерій Якуба, очільник Ніжинського міського пологового будинку, заслужений лікар України, кандидат медичних наук. — Бувають близнюки різнояйцеві і однояйцеві. Якщо дві яйцеклітини дозріли, це будуть різнояйцеві. Вони запліднюються різними сперматозоїдами. Якщо одна яйцеклітина дозріла і ділиться на дві частини — це однояйцеві. Однояйцеві дуже схожі один на одного. Різнояйцеві менш схожі, їх називають двійнятами.


На появу близнюків, дійсно, впливає допоміжна репродуктивна технологія, — зауважує акушер-гінеколог. — Стимулюють декілька яйцеклітин, їх запліднюють. Але рівень достатку в Україні не дозволяє всім бажаючим користуватися цим способом. У нас розраховують переважно на себе, на природу. У Великій Копані, є таке село у Львівській області, там близнюків різного віку понад 50 пар. Це пов’язують з тим, що вода грає в озері. Має особливий склад. Люди набирають ту воду пити. Таку воду п’ють і все.

— У нас я спостерігала іншу особливість, — додає Олена Власенко, сімейна лікарка. Працює у Волинській сільській амбулаторії, що на Сосниччині. Обслуговує 4 села, трудиться років 15. — Це стосується не близнюків, а кількості діток у родині. Одні пари вимолюють, лікуються, чекаючи дитинку. Інші ж — і не хочуть, а одне дйтя за другим. Ніби дітки в космосі одну дірочку для себе намітять і через неї вилітають, а інших і не помічають.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №17 (1824), 29 квітня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: близнюки, Олена Власенко, Валерій Якуба, «Вісник Ч», Тамара Кравченко