GOROD.cn.ua

У Городні покупці з ринку «тікають» до супермаркетів

 

Карантин та негода дають про себе знати й на ринку. Нині тут навіть у четвер тихо та спокійно. Покупців геть мало, та й продавчинь можна полічити на пальцях обох рук.

Валентина Семко морозів та снігу не боїться. Все ж вийшла зі своїм нехитрим товаром на базар. Пропонує для продажу картоплю, моркву, буряк, які дбайливо закутала покривалом— щоб вберегти від морозу. Також має консервовані та сушені гриби, міцний хрін, який з’їси і дух перехоплює, квасолька, сушка. Все домашнє.


—Не той базар, що колись, — ділиться пані Валентина, яка вже більше двадцяти років підзаробляє таким чином. — Людей відлякують морози, тому вони не спішать виходити з домівок. Добре, в кого є свої, домашні запаси. А ті, що приходять, купують різне. Кому картопельки, яка сьогодні по десять гривень велика та по сім-вісім дрібніша. Кому грибочків, а кому сушки на компот. У людей зараз грошей нема, адже минули січневі свята і кожен, щоб порадувати близьких та рідних подарунками та смаколиками, витратив чималу суму. Ось тому й маємо на сьогоднішній день пусті прилавки. Тож багато на цьому не заробиш, а ще ж і ці роки, які я простояла на ринку, не враховуються в загальний стаж, тож не дадуть добавки до пенсії.
—Щоб хоч трішки заробити додаткову копійку на життя, ми виходимо і в мороз, і в дощ. Адже платіжки за комунальні послуги приходять з такими сумами, що страшно другий раз і глянути, — приєднується до розмови Ніна Землянкіна. — Я на ринку вже дванадцять років стою, але такого «бідного» на покупців року, як цей, не пам’ятаю. Людей зовсім мало. Не думаю, що лише погодні умови та карантин тому причина. Покупець «тікає» до супермаркетів— ось головна причина.

Жінки зігріваються чаєм із термосу, адже простояти на десятиградусному морозі до другої години дня — ще те випробування. У спілкуванні одне з одним і минає робочий день, який не завжди радує виручкою. Що й казати, жінки такі праві — раніше навіть у фінансово скрутні часи й у морози місцевий базар жив повнокровним життям. Нині значно більше покупців у «АТБ» та «Форі». Там більший вибір овочів і низькі ціни. Найімовірніше, життя на ринку оживиться лише по весні, коли почнеться торгівля насінням, розсадою, першими городніми, садовими й лісовими трофеями.

Джерело: газета "Новини Городнянщини"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Городня, базар, ринок, супермаркети