GOROD.cn.ua

Менська районна бібліотека припинила існування

 

Десять бібліотекарів попереджені про звільнення з 18 лютого. Більшу частину книжок, а їх 48 тисяч 415 екземплярів, віддають сусідам у публічну бібліотеку Менської ОТГ. Ще частину отримають філії закладу.— Майже місяць книжки не видаємо. Бібліотека працювала понад сто років. У фонді була навіть старовинна енциклопедія 1898 року. Щомісяця ми обслуговували близько тисячі відвідувачів, а всього у нас на обліку близько шести тисяч читачів. Не зважаючи на тотальне захоплення гаджетами, дуже багато дітей приходили. Щочетверга були безкоштовні лялькові вистави, які збирали чимало малечі. Постійно проводили у закладі різноманітні майстер-класи, — з сумом розповідає 49-річна Інна Дудко, директор Менської центральної районної бібліотеки. — У нас був безкоштовний інтернет. Найбільша категорія читачів, звичайно, пенсіонери. Окрім книжок, вони перечитували періодичні видання.

Перед виборами голова ОТГ і голова адміністрації нам гарно обіцяли, що заклад буде збережено. Але вибори пройшли і про бібліотеку усі забули. Не треба було створювати публічну бібліотеку у громаді в 2018 році, у якій книжковий фонд був відсутній на той час. Можна було з районної робити міську. Змінити табличку за 250 гривень і все. До створення у 2017 році Менської ОТГ в бібліотеці було тридцять шість філій. Дев’ятнадцять філій відійшли до публічної.

Без роботи залишаються десять працівників районної бібліотеки, які мають фахову освіту, з них у п’ятьох навіть дві вищі освіти. Допрацьовують бібліотекарі нині у двох кабінетах. В інших замінили замки і не впускають старих працівників. Доступу до книжкових фондів вони вже не мають.

На першому поверсі, де була раніше розташована дитяча бібліотека, планують відкрити ЦНАП. Що буде на другому поверсі, де раніше розміщувався абонемент для дорослих і читальна зала, поки не відомо.

— Після того, як восени Мена втратила статус району, стали не потрібні усі заклади із приставкою «рай»: бібліотека, адміністрація, рада, тощо. Понад чотириста працівників районних закладів будуть звільнені протягом зими-весни цього року. І я в тому числі, бо райдержадміністрація знаходиться у стані ліквідації, — каже 51-річний Микола Петрушенко, заступник голови Менської РДА з гуманітарних питань. — У публічній бібліотеці спочатку обіцяли забрати усіх працівників районної бібліотеки, потім декілька бібліотекарів, а нещодавно сказали, що нікого їм не потрібно.

— У Чернігівській області є дві ОТГ, де влада між Собою не домовилася і постраждали люди: Менська і Коропська. Можна було якось вирішити і передати бібліотеки на баланс громади. Але цього не було вчасно зроблено, — говорить Ліна Артюхова, начальник відділу культурного розвитку департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА. — Також, на сьогоднішній день, від цих ОТГ немає офіційних листів про те, що працівники бібліотек скорочені.

Ольга Самсоненко, тижневик «Вісник Ч» №3 (1810), 21 січня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Менська районна бібліотека, Інна Дудко, «Вісник Ч», Ольга Самсоненко