GOROD.cn.ua

«Учнівські картки» вже на підході

Вже рік, як у чернігівських тролейбусах запровадили електронний квиток, а пасажири перейшли на безготівкову оплату проїзду. Досить лишень придбати електронний проїзний або транспортну картку. Нині ж у місті вже розробляється новий пілотний проект «учнівської картки». За її допомогою учні зможуть їздити в тролейбусах, їсти в їдальні та проходити до школи.Така система дозволяє розраховуватися за проїзд в комунальному міському транспорті, маючи при собі проїзний чи транспортну картку. Різниця в тому, що у випадку наявності проїзного пасажир має необмежену кількість поїздок протягом певного періоду.

«Діє електронний проїзний протягом 30 днів, з моменту активації або першого прикладання проїзного до валідатора в транспорті. Поповнювати його бажано до закінчення терміну, – пояснює представник Чернігівської транспортної компанії Артем Тарасенко. – Принцип роботи транспортної картки зовсім інший. Це такий собі електронний гаманець, який можна поповнювати будь-коли на суму до тисячі гривень. Термін дії транспортної картки – 3 роки після останнього її поповнення. Готівкою в тролейбусах також можна розрахуватися. От тільки готівкою квиток коштує 5 гривень, а для пасажирів, які мають транспортну картку, – 3,95 грн. Цей диференційний тариф запровадили для того, аби стимулювати людей переходити на безготівкову оплату. Для школярів, у яких є транспортна картка, проїзд коштує 2 грн, але при наявності учнівського квитка. Всього протягом року продано більше 23 тисяч карток, 15 тисяч з яких – саме транспортні картки».

Та не транспортом єдиним! Зараз працівники транспортної компанії працюють над реалізацією пілотного проекту з впровадження учнівської картки. Поки що лише для тих дітей, які навчаються в школах №19 та №34.

«Заплановано, що за цією учнівською карткою учень зможе користуватися знижкою в тролейбусах – їздити за 2 гривні, – пояснює Артем Тарасенко. – Матиме право розраховуватися в їдальні цієї школи, а також ці картки будуть пропуском до школи. А батьки зможуть відслідковувати, коли їхня дитина прийшла до школи, пообідала чи скористалася громадським транспортом».

Марія Пучинець, «Чернігвщина» №28 (741) від 11 липня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: учнівські картки, Пучинець, Чернігвщина