GOROD.cn.ua

Експериментальний рік: перший врожай лохини та кавунів збирають фермери біля Чернігова

 

Перший врожай лохини та кавунів збирає цього року подружжя Федчуків у Киселівці, що біля Чернігова. Ці культури нетипові для північного регіону України.Андрій з дружиною Мариною займаються фермерством шість років. Розпочинали з полуниці та саджанців. А в цьому році отримали перші плоди лохини – на трьох гектарах землі висадили майже 9,5 тисяч кущів.

Американська лохина – одна із найдорожчих ягід.

Як каже власник господарства «Ягідна країна» фермер Андрій Федчук, аби кущі лохини прижились і почали плодоносити, треба як мінімум 4 роки.

На одному кущі може бути до 5 кілограмів ягід. Збирати її потрібно виключно вручну, аби не пошкодити плоди.


Лохина дає плоди починаючи з липня і до вересня. Збирати ягоди у «Ягідній країні» запрошують місцевих жителів. А розкуповують усе люди в магазинчику біля поля.

Ціна на лохину починається від 200 гривень за кілограм. Ця ягода цінується своїми корисними властивостями, і продовжує життя, каже агроном Валерій Киричанін. Перед вживанням її можна не мити, вона повністю екологічна.

«Що стосується нальоту, характерного для лохини, то у Європі, коли проходить збір, працівникам обробляють руки спецзасобами та вдягають рукавиці, щоб не пошкодити наліт. Якщо ягода без нальоту - вважається це не перший сорт.»

За півтора кілометри від лохини, фермери висадити кавуни. Їх можна культивувати і на Чернігівщині, каже фермерка Марина Федчук. Головне - правильний підхід.

Цей рік експериментальний для фермерів. Вони засіяли 7 гектарів кавунами трьох сортів – жовті, рожеві, та без кісточки. Вже за два тижні має дозріти перший врожай жовтих чернігівських кавунів.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лохина, кавуни, подружжя Федчуків, Киселівка, UA: Чернігів