GOROD.cn.ua

Піар на лайні. ВІДЕО

20 Августа 2011 13:28   Просмотров: 3506
Метки: романова, трахтенберг, пиар, туалеты
Нравится Рейтинг поста: + 5
Розруха – не в клозетах. Навіть якщо вони громадські. ВІДЕО

Наприкінці весни одна з чернігівських газет підняла стару і відому, але від того не менш актуальну проблему: куди бджолам нести мед? Тобто, скажімо прозаїчніше: куди чернігівцям і гостям древнього міста бігти, коли «припре»? 
І все там наче й правильно сказано...

 


Але, ж, панове, чому ми забуваємо про цілком конкретних відповідальних за стан громадських туалетів нашого міста? Тим більше, що вони самі, добровільно, твердо і впевнено взялася за проблему громадських туалетів!

Про це свідчить публікація «За громадські туалети взялася «Громадська думка». ВІДЕО» з поміткою «Імідж», розміщена на сайті Інтернет-видання «Високий Вал» 14 вересня 2010 року. Той же відеоролик, показаний місцевим телебаченням, давно забувся. А Інтернет все дбайливо зберігає. Публікація небагатослівна, навіть коментувати її читачам не дозволено. Зате який сюжет, яка гра! 

Ось на початку відеоролику грає мультиплікаційна заставка з логотипом громадської організації «Громадська думка». «И тут Остапа понесло», як сказано в одному класичному творі.

Вдаючи з себе то ведучого телепрограми, то актора, войовничий представник «Громадської думки» пані Валентина Трахтенберг спускається по східцях громадського туалету на Валу.

При цьому для переконливості вона грає сцену «Дами, гази!» – одягає протигаз. Що вдієш – техніка, на щастя, поки що не дійшла до запису і передачі запахів глядачеві.

– Коли чернігівська влада говорить про нормальні громадські туалети, я завжди плачу від такої брехні! – говорить вона після відвідування «клозету». Тут же спадають на думку слова пані Трахтенберг з того ж відеоролика, сказані на півтори хвилини раніше: «Які поетичні рядки – прямо плакати хочеться!»

Після того, як сльозу з виборця вичавлювала пані Трахтенберг, виступила тодішня формальна голова «Громадської думки» – Анна Романова:

– Существует такая поговорка, что туалет – это лицо хозяйки. И я думаю, что, в принципе, то же самое – и в городе. Какие общественные туалеты – такое и лицо власти. И скажите, пожалуйста, какой турист будет еще раз приезжать в наш город, если, извините, заходишь в туалет, а там – дерьма по колено?

Сьогодні вищеназвані дами мають інший статус. Валентина Трахтенберг – депутат Чернігівської міської ради разом з кількома іншими її громадсько-партійними товаришами. Анна Романова – заступник міського голови.

Хтось таки ходив і голосував на місцевих виборах 31 жовтня за ту «громадсько-партійну солідарність», яку представляла пані Трахтенберг під час нищівної критики влади у «безпрограшному» питанні. Чи то чернігівці, розчулені такою турботою про себе кандидата в «дорогі обранці», чи то пенсіонери, що безкоштовно отримували товсту кольорову газету.

Минуло півроку.

Не знаю, як там в половині «Жо» туалету на Валу – не заходив. А от «еМ» відвідав у першу неділю літа. Ні, не за призначенням (Боже збав), а лише в якості екстравагантної екскурсії. А раптом щось змінилося?! Щоб так, так і зовсім ні.

Ще наближаючись до нього навіть сліпий знатиме, що тут – туалет. І не аби який, а саме громадський. Як та думка.
Чому ж у клозеті – без змін? Адже пані Трахтенберг в своєму ролику завзято викладала геніальний План вирішення проблеми:

– А знаєте, що я пропоную? Представникам місцевої влади ходити не в облаштовані туалети у себе на роботі та вдома, а у громадські туалети. При чому постійно ходити, самим і з сім’ями. І коли вони все це відчують і пронюхають, питання швиденько вирішиться саме собою!

– Я ж говорила не особисто від себе. Це ж не моя особиста програма була. У передвиборній програмі був напрям туризму. У програмі розвитку туризму було багато пунктів і це один з них, – пояснює депутат Чернігівської міської ради Валентина Трахтенберг за півроку після отримання цього «робочого місця». – Я робила не одну програму по туалетах, просто вона була яскрава і запам'яталася більш всього. Зараз є управління стратегічного розвитку міста і туризму. Наскільки я знаю, там працюють в цьому напрямі. А в мене особисто інші напрями роботи. Нас всього чотири людини [депутатів від «ГД» в міськраді – прим.], що ми можемо зробити? Але це не означає, що ми поставили на цьому хрест.

Оце так! Шановні читачі, ви зрозуміли глибину депутатського гумору? Теперешній начальник Управління стратегічного розвитку міста та туризму Чернігівської міської ради – Вадим Антошин – був начальником Управління житлово-комунального господарства. Його наче переслідує ця тема з душком. Тоді, коли «Громадська думка» активно заробляла політичні дивіденди на критиці влади загалом і нищівній критиці роботи чернігівського ЖКГ зокрема.

Відповідь пана Антошина була цілком очікуваною: це питання до Управління ЖКГ. Також він відзначив, що ремонт клоету на Валу планувався і, можливо, ці плани втілить у життя новий начальник ЖКГ – Володимир Кривенко.

З огляду на відсутність змін на «об’єкті», схоже, що План Трахтенберг не діє. Чи може їй сподобалося відвідувати громадський туалет біля кінотеатру Щорса? Від сірої будівлі міськради до нього всього лиш двісті метрів.

А може слід застосувати інший план, запропонований класиком Михайлом Булгаковим устами професора Преображенського? Згадаймо, шановні читачі, такі рядки:

– Разруха не в клозетах, а в головах. Значит, когда эти баритоны кричат «бей разруху!» – я смеюсь. Клянусь вам, мне смешно! Это означает, что каждый из них должен лупить себя по затылку! И вот, когда он вылупит из себя всякие галлюцинации и займется чисткой сараев – прямым своим делом, – разруха исчезнет сама собой.

Сергій СТУК, тижневик "Чернігівщина"
 

Оригінал піар-ролика,
поданого свого часу під соусом "передачі про проблеми міста" на Чернігівському ТБ:

Добавить в: