П'ятниця, 5 квітня 2013 16:09 | Переглядів: 1384
Незважаючи на аномальні погодні умови в Україні, ситуація з зерновими культурами на Чернігівщині досить оптимістична. Про це повідомив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Микола Колесников 2 квітня 2013 року в прямому ефірі телеканалу «Дитинець».
За його словами, найбільш небезпечним для рослин буде різке підвищення температури, що може негативно вплинути на розвиток вторинної кореневої системи, коли відбувається закладання продуктивних пагонів. Та поки що причин для хвилювання немає. Більше 91% посівів знаходиться в доброму та задовільному стані.
«З осені піклуючись про урожай 2013 року внесено мінеральних добрив на 1 гектар озимих культур 45 кілограмів поживних речовин (на 40% більше, ніж під урожай 2012 року), посівний матеріал використовувався не нижче другої репродукції тощо», - зауважив він.
Створено страхові фонди насіння ярих культур в обсязі 6,21 тисячі тонн на випадок потреби в пересіві озимих культур урожаю поточного року.
Також для збереження врожаю, в умовах контрастних кліматичних температур, можуть проводитися зміни в структурі посівних площ на користь окремих зернових культур.
«Посів ярих не буде раннім, хоча саме ранній посів вважається найсприятливішим. Але і той факт, що він розпочнеться у другій половині квітня, не повинно позначиться негативно на врожаї», - зазначив Микола Колесников.
За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: урожай