GOROD.cn.ua

Чаруючі краєвиди Лагуни Есмеральди

Після насолоди і чудових вражень від знайомства з природою та містами Чилі, друзі запропонували мені й онуку Іванку побачити красоти аргентинського архіпелагу Патагонії в провінції Вогняної Землі. Зрозуміло, що ми з вдячністю скористалися такою можливістю та поїхали незнаними й небаченими шляхами...Патагонія - суворий і малолюдний край

За вікнами автівки пропливали пейзажі Патагонії - суворого малолюдного дикого краю з численними річечками, смарагдовими озерцями, крутими схилами і обривистими горами з різнокольоровими породами ґрунту та каменю. Українцям ця місцевість відома завдяки Жулю Верну, який закинув сюди героїв свого роману в пошуках капітана Гранта.Нині цей регіон, відкритий усім вітрам, зберіг свою природну самобутність, важкодоступність та віддаленість від густонаселених центрів Латинської Америки, які особливо привертають увагу туристів з усього світу ідеальними умовами для активного й екстремального відпочинку.

Зазначу, що в цій місцевості раніше (кілька століть тому) не було ані розвиненої цивілізації, ані родючих земель з рясними врожаями. Щоправда, деякі скарби викликали піратську зацікавленість зажерливих європейців. Відкрита ще за часів морських пошуків Магеллана Патагонія до XIX століття нікому не була потрібна. Місцеві племена вели жалюгідне існування в боротьбі за виживання, а зальотні європейські місіонери мало чим допомагали. У 1881 році Чилі і Аргентина офіційно розділили між собою цю територію. Перші ж кроки до благополуччя Вогняної Землі належать переселенцям з Німеччини і Франції, які зробили ставку на сільське господарство, садівництво та розвиток спортивних баз в Андах. А їхні сучасні нащадки успішно вдосконалюють ці напрями.

Коли швидкість - насолода

... Дорога, яка не дуже завантажена транспортом, дозволяла нашому водієві Факундо, ініціатору подорожі, їхати зі швидкістю 150 км на годину. Жартуючи, він казав, що не вміє повільніше їхати, а електроніка в салоні своєчасно попереджає про небезпеку. їхати з вітерцем - то одна насолода. Загалом, на шляхах цієї землі мало населених пунктів. І одним з перших нас зустрів Толуїн - невеличке затишне селище, в якому живе декілька тисяч жителів і курсують таксі. Ми заїхали сюди, щоб попити місцевої фірмової кави та зробити декілька знімків.Після коротенького відпочинку рушили далі, щоб незабаром помилуватися озером Фаньяно, яке приголомшило нас своєю невинною красою, розміром і мальовничим пейзажем. Максимальна довжина і глибина цього прісного водоймища - 98 км і 200 метрів. Справжнє море - улюблене місце відпочинку для рибалок. Але головна родзинка подорожі чекала нас попереду - лагуна Есмеральда, унікальний куточок первозданної природи.


Тільки баби Яги та Кощія Безсмертного не вистачало...

До цього гірського озера Анд під’їхати неможливо. Тільки пішки - через казковий ліс, цікаву долину, важкуватий підйом, талі сніги і багнюку. Тому взуття треба брати відповідне, а краще - чоботи. Щоб досягнути мети, довелося чимало попотіти протягом 2,5 години. Але наші зусилля були не марними, а враження від навколишніх пейзажів та гір зі сніговими шапками - захоплюючі.Дуже сподобався ліс. Уявляєте, як у казковому кіно про бабу Ягу, Кощія Безсмертного та всіляких чаклунів. П’янке чистісіньке повітря, повна тиша і багато повалених, колись здоровенних, дерев - величних патріархів лісу. Зрозуміло, що ми частенько зупинялися помилуватися неповторними краєвидами, сфотографуватися, тим більше, що день був сонячний. А ще до нашої групи приєдналося дві дівчини з Австралії, які вже два місяці подорожують американським континентом, розпочавши мандр вку з Канади. Особливо зацікавився туристками онук Іванко, бо добре знає англійську мову.

Бадьора смарагдова купіль

Подолавши ще один крутий схил і кучугури снігу, побачили приголомшливе за своєю красою озеро з джерельною водою, яка стікає сюди з льодовика. Ми покуштували цю водичку без будь-якої обробки. Смачненька! А я ще й не утримався від спокуси - пірнути й поплавати в цій смарагдовій купелі, яка додала бадьорості та сили на зворотній шлях. Варто звернути увагу на таку деталь: ніде не побачиш сміття, порожніх пляшок чи недопалків. Хоча туристів ходить чимало, всі дотримуються правил заповідника: весь свій непотріб забирати з собою. Місцеві природолюби пильно слідкують за чистотою. Повертаючись на трасу, ділилися враженнями й зустріли лисичку, яка не злякалась гостей, котрі частенько пригощають лісових тварин залишками їжі.Далі Факундо повіз нас на край світу - до найпівденнішого міста планети Ушуайя.

Сергій Гайдук, «Деснянка» №5 (740) від 31 січня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: мандри, Латинська Америка, Сергій Гайдук, «Деснянка»