GOROD.cn.ua

Війна очима художника

 

Слово війна для нас стало звичним у щоденному вжитку і вже, здається, не так страшно звучить, як у 2014 році. Та незмінним залишається біль від втрат наших захисників та мирних жителів. Кожного українця в тій чи іншій мірі зачіпає конфлікт, що триває на сході нашої країни. По ­ своєму бачить те, що відбувається на лінії зіткнення, григорівчанин Сергій Моціяка, який проходить військову службу за контрактом.Він не тільки пише чудові картини, а ще працює з деревом, займається бджільництвом. На питання, що саме спонукало його обрати службу за контрактом, відповідає, що вважає за необхідне внести свій вклад у розвиток військової міці рідної держави. Також на думку чоловіка, з часом все змінюється, українська армія стає сильнішою та загартованішою, на фронті з’являється нове озброєння, професія військовослужбовця стає престижною. Одним із плюсів є соціальні гарантії, пільги та низка інших переваг. Державою контрактник забезпечується соціальним пакетом, до якого включено безкоштовне медичне обслуговування, правовий захист. Відповідно до чинного законодавства учасники бойових дій можуть безкоштовно навчатися у вищих навчальних закладах та здобувати відповідну спеціальність. Військовослужбовці за контрактом мають можливість вільно пересуватися за межами військової частини у позаслужбовий час. Якщо поглянути на фінансову сторону, то можна сюди віднести стабільне щомісячне грошове забезпечення, надання одноразової матеріальної допомоги, допомоги на оздоровлення. Наявна також можливість обирати місця проходження військової служби та посади.

А мріє військовослужбовець, щоб наша країна була територіально цілісною і захищеною, аби війна швидше закінчилася. Минув вже рік відтоді, коли звернувся до районного військкомату і підписав контракт на 3 роки. Навіть дата запам’яталась Сергію, адже було це 14 лютого в День Святого Валентина. Після оформлення документів та проходження медкомісії, був направлений до 30 окремої механізованої бригади у Новгороді­Волинському, а через місяць вже вирушив на схід. Виконуючи бойові завдання, не забуває про улюблену справу, в уяві художника постають різні картини на військову тематику, неодмінно планує перенести все це на полотно.

­ Війна це завжди страшно, ­ говорить про події на сході нашої держави Сергій. – Перші дні було незвично і дуже боязко. Та людина до всього адаптується і звикає. Сьогодні сприймаю все, як звичні будні. У військових умовах писати картини художнику не вдається, та згодився його талант, аби розмальовувати військову техніку.


Наша розмова з Сергієм Моціякою стала можливою наживо, адже наразі він прикомандирований до Бахмацького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на тимчасовий термін. Незабаром знову його чекає відрядження на схід.

­ Як змінилося ваше ставлення до життя, коли повернулися із зони операції об’єднаних сил? Які життєві висновки винесли для себе?­ запитую військовослужбовця.
­ Відбулася докорінна переоцінка цінностей. Погляди на життя, дійсно, змінилися. Я почав більше цінувати життя та, можливо, не так зневажливо до нього ставитися, став більш емоційним. Після перебування на сході також навчився розрізняти де правда, а де брехня. Дуже сумую за своїми захопленнями, тому, прибувши на малу батьківщину, одразу ж занурився в роботу.

Утримує чоловік 17 вуликів, за якими постійно потрібен догляд. Поки перебував на службі, його пасікою займався однокласник. Має Сергій і столярну майстерню, яку облаштував у старій хаті у себе на подвір’ї. До служби за контрактом виготовляв вулики, рамки та іще різні вироби з деревини. На те, що тимчасово припинив свою діяльність і служить за контрактом, замовники реагують схвально та висловлюють слова підтримки. У планах у вмілого майстра освоїти і виготовлення дверей, інших масивних виробів з деревини. Тож бажаємо нашому талановитому земляку, щоб Ангел­охоронець оберігав і надалі на всіх шляхах, якими йому доведеться пройти, нехай всі плани Сергія здійснюються у мирному житті, а війну, щоб всі ми бачили тільки на картинах, які колись експонуватимуться на його власній виставці.

Джерело: Газета "Голос Присеймів'я", Наталія Корень

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Моціяк, художник, військовий