GOROD.cn.ua

Несподівана зустріч через півстоліття

Точніше, через 51 рік. Чернігівець Валентин Іванець несподівано зустрів Олександра Феська з Обмачева Бахмацького району в обласній лікарні. їм обом 28 травня робили операцію на оці. Вік. Ще й колишні бойові поранення даються взнаки. А осколкові враження Валентин Іванець отримав у 1968 році в Чехословач-чині. Там і познайомився з Олександром Феськом.20 серпня 1968 року країни Варшавського договору ввели свої війська у сусідню країну. Військова операція носила кодову назву «Дунай», яку пізніше почали називати ліричніше - «Голубий Дунай». За ніч була окупована вся Чехословаччина. Валентин Іванець якраз служив на Балтійському флоті. їхній підрозділ терміново переобмундирували під артилеристів і в нгч операції скинули десантом з гелікоптерів на парашутах на аеродром у місті Чеська Восводиця.

Десантники і бойова техніка приземлялися окремо. БТРи, для безпеки, скидали з транспортних літаків без пального, а на землі їх потрібно було заправляти. Для цього у визначений час на це летовище прибула колона з Польщі з пально-мастильними материалами. Tax от, Олександр Фесько якраз і підвозив пальне для бойових машин підрозділу, в якому служив Валентин Іванець.А вдруге зустрілися вони через 51 рік. За таких от обставин. У лікарні. Лежали в одній палаті. Розговорилися і з'ясувалося, що піввіку тому зустрічалися.

По-різному склалися їхні долі. Валентин Іванець дивом уцілів, отримавши численні осколкові поранення, в ліве око зокрема. Потім був госпіталь, але до кінця вилікуватись тоді не вдалося. Пара осколків залишилася в тілі, один до цих пір нагадує про себе, потрібна була і чергова операція. Справа не дуже приємна, але цього разу вона компенсувалася такою зворушливою і несподіваною зустріччю з побратимом.

В один день їх обох виписали, і вони повертаються до свого звичного мирного життя. Олександр Фесько іде в Обмачів, а Валентин Іванець готується до участі у випускних урочистостях у Чернігівському ліцеї залізничного транспорту, де він частий гість.

Віталій Адруг, «Деснянка» №23 (758) від 6 червня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Валентин Іванець, Олександр Фесько, Віталій Адруг, «Деснянка»