GOROD.cn.ua

На Чернігівщині за минулий рік видали понад 75 тисяч паспортів

 

Понад 75 тисяч біометричних документів – близько 44-ох тисяч закордонних паспортів та понад 30 ID-карток. Для Чернігівської Державної міграційної служби 2023-ий рік був плідним. Незважаючи на постійні тривоги, обстріли та блекаути, установа продовжувала свою роботу та надавала послуги по всій області. Мешканці Чернігівщини торік активно оновлювали свої дані, а ось вклеювати фотокартки у паспорт громадянина України зразка 1994-го року у зв’язку із досягненням 25-ти та 45-річного віку стали значно менше, зазначають фахівці. Хоча частина населення все ж надає перевагу паперовим документам.– Можемо акцентувати увагу, що кількість вклеєних фотокарток, вона значно знижується у зв’язку з тим, що на сьогоднішній день були зміни в законодавстві і всі ті громадяни, які прострочили вклеювання фотокарток до своїх паспортів в період ковіду, вони були змушені оформити ID-картки, що нам дає підстави, як-то кажуть, додаткової перевірки громадян та документування їх паспортами нового зразку, – розповіла начальниця Державної міграційної служби України в Чернігівській області Ксенія Лук’янець.

Водночас, все частіше мешканці області пересилають готові біометричні документи за кордон. Зважаючи на це ДМС розширила географію європейських міст, де громадяни можуть скористатися паспортним сервісом. Набути громадянства України можна у 12-ти центрах Польщі, Німеччини, Іспанії, Чехії, Словаччини, Туреччини та Італії.

– Спочатку повномасштабного вторгнення багато українців були вимушені покинути свої домівки, відтак зросла народжуваність українських дітей за кордоном. Це також вплинуло на роботу і характер роботи надання функції по оформленню довідок про підтвердження громадянства дітям в відповідному відділі управління ДМС. Якщо у 2022 році кількість таких звернень була 263, то вже у 2023-му ми бачимо цифри 349 довідок про реєстрацію особи громадянином України, переважно це діти, – повідомила Ксенія Лук’янець.

8 територіальних підрозділів, які з 1-го липня 2022-го року були на простої через російську агресію, – відновили свою роботу. А це і Бахмацький, Ічнянський, Бобровицький, Городнянський, які у 22-му були зачинені. Загалом, адміністративні послуги можна отримати безпосередньо в управлінні та в 16-ти його територіальних підрозділах.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: паспорт, Лук’янець