GOROD.cn.ua

Інваліду І групи з Носівки вдруге принесли повістку

 

Про курйозну ситуацію, в яку потрапив 75-річний Олексій Бречко з Носівки, журналісти повідомляли у червні цього року. Тоді пра­цівники четвертого відділу Ні­жинського районного територі­ального центру комплектуван­ня та соціальної підтримки (так зараз називається носівський військкомат) принесли пенсі­онерові повістку, в якій зазна­чалося, що йому... 35 років. Зрозумівши, що це помилка, військові попросили вибачен­ня і поїхали. Та днями історія повторилася. Чоловікові зно­ву принесли таку ж саму пові­стку. Тільки вже інші військко­матівці. І хоча пенсіонерові її не вручали, цього разу йому було вже не до сміху. Бо виникає за­питання: чому ж його й досі не зняли з обліку?Олексія Бречка знає чи не пів Но­сівки. Тут він мешкає ще з 1976 року. Сам родом із Полтавщини. Після на­вчання в інституті разом із дружиною приїхав сюди за направленням. Пра­цював агрономом у колгоспі, а його дружина — бухгалтером. В армії не служив. Бо ще в юності у нього діа­гностували проривну виразку шлун­ка й зробили операцію. У військовому квитку поставили штамп: «У мирний час — непридатний, у воєнний — ли­ше до нестройової служби». Крім то­го, 12 років тому пенсіонер отримав інвалідність І групи — через закоркування вен довелося ампутувати но­гу. Тож представників місцевого ТЦК та СП він обидва рази зустрічав в інвалідному візку.

У військкоматі, каже Олексій Юхи­мович, він востаннє був майже пів століття тому коли після переїзду в Носівку ставав на облік. З того часу жод­них повісток не надходило. А тепер посипалися. Щоб з'ясувати, в чому річ, ми подзвонили у 4-й відділ Ніжин­ського районного ТЦК та СП.

- Іноді повістки приносять з не­точними даними, бо під час повномасштабного вторгнення картоте­ки були знищені. Багато чого пого­ріло, поплавилося. Плюс на місцях змінилися люди, — пояснили в носівському військкоматі. — Зараз по­троху відновлюємо дані і, видно, до­пустили помилку в графі «рік наро­дження» — замість 1948-го зазна­чили 1978-й. Та вже все виправили і прибрали Олексія Юхимовича з бази військовозобов'язаних.

— Чому цього не зробили ще в червні, одразу після першої пові­стки?
— Мабуть, військовий, який за­носив пенсіонеру повістку, не пові­домив про неточність або ж забув це зробити. Але факт той, що Олексій Юхимович чомусь залишився в ба­зі. Та після другої повістки його звід­ти прибрали. Тож більше повісток не приноситимуть.

Джерело: газета “Гарт”, Юрій Нікітін

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: повістка, Носівка, інвалід