GOROD.cn.ua

Міська рада на сесії виділила 20 мільйонів на армію. З них 15 млн. на дрони

 

Міська рада Чернігова під час сесії 13-го вересня виділила ще 20 млн. гривень на підтримку військових. Депутати підтримали рішення в рамках програми шефської допомоги ЗСУ та інших сил оборони, з яких - 5 млн. гривень на військові частини за їхніми запитами і вперше 15 млн. на дрони за запитом оперативного командування "Північ", йшлося на сесії.

На цьому ж засіданні підтвердили виділення кошти на першочергові роботи на кладовищі в Ялівщині, де під час бойових дій, оскільки кладовище Яцево було фактично в зоні зіткнення, ховали загиблих, зокрема і оборонців Чернігова. Планувалось, що після відкриття діючого міського кладовища на Яцево, всіх перезахоронять. Але рідні багатьох захисників не захотіли це робити, маючи на це право. Оскільки кладовище у Ялівщині було недіючим і має великі проблеми з грунтами роботи там потрібно починати невідкладно. На сесії щодо цього питання виступав батько одного з загиблих захисників Андрій Брянських, він повідомив, що на кладовищі неможливо ходити і доводиться доріжки посипати піском, що робити дуже важко фізично.

Проєкт майбутнього меморіалу загиблих захисників і захисниць у Ялівщині, де нині поховані 88 людей давно обговорювали з рідними. Відбулись 2 містобудівні ради. При виділенні коштів на роботи, рідні і близькі загиблих прийшли до сесійної зали. Вони повідомили, що на кладовищі потрібно навести лад, в першу чергу, для родичів загиблих та для наступних поколінь, аби це було місцем, куди кожен зміг би прийти і вшанувати пам'ять полеглих.

В.о. міського голови Олександр Ломако повідомив, що в Ялівщині цього року, як і обговорювалось раніше виконають набір найнагальніших робіт. Решту ж продовжать наступного року, залежно від можливостей міського бюджету. Також Ломако нагадав, що меморіал загиблих захисників і захисниць планують зробити також на кладовищі Яцево. Виконком вже зарезервував сектори, де він буде.Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, військові, меморіал, дрони, Яцево, Ялівщина