GOROD.cn.ua

Гриб-соромітник лікує простатит, вбиває ракові клітини

 

Гриб-соромітник лікує простатит, вбиває ракові клітини, загоює рани, перешкоджає утворенню виразок, має бактерицидні, противірусні, знеболюючі властивості.Закінчилося тепле і дощове літо, а на зміну йому прийшла золота осінь. Садки порадували щедрим урожаєм господарів. Усюди відчувається прохолодний подих осені, яка у цьому році багата не тільки на овочі, але й на гриби, яких у лісі доволі. Рясні дощі, які пронеслись Україною, не оминули і нашу область. Цьогоріч і затяті грибники, і просто любителі скуштувати лісових дарів сповна вдовольнилися кількістю грибів у лісах.

— Захопився збиранням грибів, як і більшість грибників в юності, — з 16 років, — розповідає затятий грибник та мисливець, житель Сосниці, який не виявив бажання афішувати себе, тому назвемо його Сергій Іванович. - Все почалось з того, що вигулював собаку і випадково натрапив на гриби — підберезовики. — Тоді це була весна, середина травня.

До збирання грибів не був готовий, тому збирав у що придумав, у пригоді стала сорочка, яка була на мені. Поки дійшов до кінця лісу, назбирав повну сорочку.

Пройшли роки і наш юний грибник став більш досвідченим чоловіком і мисливцем, який ще більше полюбив ліс і набув нові знання про нього.

Грибний сезон розпочинається в нашій місцевості в залежності від погод-но-кліматичних умов з 7-10 квітня, якщо холодно, то пізніше і до перших заморозків. За сприятливих умов можуть бути навіть до лютого. Вперше дізнався про гриб веселку від учениці, яка була родом з лісової місцевості, але в той час Сергій Іванович не звернув уваги на цю інформацію. Згодом життя змусило знову повернутися до цього гриба через його лікувальні властивості. В Україні цей дивний гриб має декілька назв: веселка, панна, дивна губа, соромітник. Щоб дізнатись більше, прочитав багато літератури.

Сергій Іванович розповів, що веселка звичайна — гриб білого кольору, з круглою порожнистою ніжкою та зеленувато-чорною зморшкуватою шапочкою. Цей гриб - їстівний лише у стадії «яйця» і дуже цілющий. Часом веселки плутають з дощовиками через схожу округлу форму. Гриб дозріває в яйці два місяці, а потім, витягується, стає овальним і немов якась чарівна сила, виштовхує його нагору, і за 15 хвилин з нього виростає гриб «сороміцької» форми висотою від 10 до 35 см. Найбільший
гриб, який знаходив грибник, був розміром 30 см. Веселка занесена у Книгу рекордів Гіннеса - як гриб, що найшвидше росте - до 1 см за хвилину. Солодкувата чорна слизь, що пахне падаллю чи редькою і, як мед, приваблює комах, у знахарів вважається найбільш цілющою і називається «земляне масло». Молоді «яйця» використовують як для їжі, так і з лікувальною метою. — Цілителі рекомендують за сезон з’їдати сирими по 5-7 штук яєць, а також можна їх і жарити. Сирими вони ніякі — без запаху і смаку.

Сергій Іванович збирає гриб веселку вже 23 роки. З роками почав досліджувати причину і місця росту цього гриба. Оскільки цей чоловік мисливець, то він знає всі навколишні ліси. Кожен досвідчений грибник має свої секрети — це грибні місця.


— Перший раз назбирав 45 «яєць» і 15 грибів-соромітників. За сезон міг назбирати більше дванадцяти кілограмів веселки. «Веселий» гриб має багато лікувальних властивостей — лікує простатит, вбиває ракові клітини, загоює рани, перешкоджає утворенню виразок, має бактерицидні, противірусні, знеболюючі властивості. Вживання сирої веселки в сметані приймають для профілактики раку. Дослідження ще незавершені. Перед тим, як використовувати цей цілющий гриб, варто порадитися з лікарем.

Для лікування використовують як сушені гриби, так і спиртову настоянку. Також можна робити настоянку на рідкому меду.

— Останній рік я почав розрізати «яєчка», а попередні роки настоював цілими. Настій з «яєць» можна вживати для підтримки імунної системи з десятиденною перервою. Починати треба з чайної ложки перший день, другий — десертна, а третій — столова ложка. Після настоянки потрібно ще з’їсти ложку меду. Приймається три рази на день за 20 хвилин до їди. Приймати треба правильно, а також вести здоровий спосіб життя, — наголошує грибник. Також можуть бути побічні дії особливо в організмі, в якому розвиваються ракові клітини. Сергій Іванович сам робить і продає спиртову настоянку.

Головна порада грибника: — «Не знаєш гриба — не бери».

* * *

Рецептвід грибника: повну літрову банку накришити грибів-соромітників і залити горілкою 35 градусів. Настоювати два тижні в прохолодному і темному місці. Використовувати тільки для примочок. Якщо заливати з більшим градусом, то вбиваються всі корисні властивості.

* * *

Рецепт з «яєць»: 250 грамів «яєць» залити одним літром 35-градусної горілки.

Джерело: газета "Вісті Сосниччини" №42 (10119) від 16 жовтня 2021, Тетяна Сітковська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гриб, поради, Сосниця