GOROD.cn.ua

Рішення суперечливе: в облдержадміністрації прокоментували послаблення карантину у Чернігові

 

Рішення міської комісії з питань ТЕБ та НС дозволити у Чернігові кафе та ресторанам відкривати літні майданчики, а також торгувати підприємцям на відкритому повітрі – суперечливе, і не є компетенцією місцевої влади.Про це Суспільному сказав директор департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА Сергій Болдирєв.

За його словами, тільки державна комісія з ТЕБ та НС має право приймати рішення щодо введення того чи іншого регіону у «червону» зону і тільки вона «переводить» до іншої.

Наразі, згідно з даними МОЗ, Чернігівська область залишається у «червоній» зоні карантину, тому такі види діяльності як торгівля промисловою групою товарів, крім тих, які дозволені для «червоної» зони, а також прийом відвідувачів у закладах громадського харчування заборонена.


«Дозволено працювати лише в режимі доставки. Згідно з постановою 1236 від 9 грудня 2020 року забороняється приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе, тощо), крім діяльності з надання послуг із здійснення адресної доставки замовлень та замовлень на винос», - сказав Болдирєв.

Він додав, що місцева влада може тільки «посилювати» карантинні обмеження, керуючись ситуацією в регіоні. Тому, рішення щодо закриття садочків, переведення учнів початкової школи на дистанційне навчання, а також введення спецперепусток у громадському транспорті — це є компетенцією місцевої влади. І скасувати своє рішення вона мала право.

«Протягом декількох днів в Чернігівській області спостерігається стабільне зменшення по всіх показниках. Нині тільки один показник — показник госпіталізації — перевищує норму. Для того, щоб перейти в іншу зону, він має бути 60 та менше. Сьогодні він 64. Але маємо надію, що вже після вихідних він зменшиться і ми таки вийдемо з «червоної» зони», - сказав Сергій Болдирєв.

Нагадаємо, вчора, 28 квітня, відбулось засідання міської комісії з ТЕБ та НС, де ухвалили рішення про послаблення карантину у Чернігові. Зокрема, з 29 квітня дозволили кафе й ресторанам приймати відвідувачів на літніх майданчиках і торгувати тим, хто має можливість робити це на відкритому повітрі.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернігівська ОДА, Сергій Болдирєв, послаблення обмежень, карантин