GOROD.cn.ua

«Снігу не боюся. Було і більше». Як у громадах розчищають вулиці

 

1. Гончарівське

П’ять годин потрібно 57-річному Віктору Гаркуші з Першої окремої танкової Сіверської бригади, щоб розчистити від снігу селище Гончарівське. На спецавтомобілі ПЗМ-2 (полкова землерийна машина) чоловік працює понад дванадцять років.

— У бригаді працюю вже двадцять років крановщіком і трактористом, з них останні дванадцять років чищу сніг у селищі. Коли були великі сніга, виїжджав чистити дороги на Лебедьовку, Максим, Жеведь і навіть на Чернігів. В сільській раді є тракторець, але він невеличкий. Після нього все одно треба проходити і чистити. Щоб добре розчистити селище і без поломки, потрібно годин п’ять часу. І дозвіл комбрига.

— Люди дякують?

— Рідко, але буває. Підходять часто і просять розчистити ближче до дому чи гаража. А я відмовити не можу.

— Один працюєте чи є напарник?

— Немає нікого. Вже подумую над тим, що мені скоро на пенсію. Потрібно шукати собі наступника.11 лютого біля Гончарівської гімназії розчищають сніг технічні працівники 74-річна Галина Кочетова і 42-річна Світлана Чорнобай.

— Ким я тільки у школі не працювала. Окрім директора, була усім, — жартує Галина Василівна. — Працюю тут з 1985 року. Приходжу на роботу о шостій ранку і вперед. Снігу не боюся. Було й набагато більше.

У Гончарівській гімназії 379 учнів. Двадцять одна дитина приїжджає на навчання з сусідніх сел.

— 3 Жеведі до нас під’їжджає п’ять чоловік, з Козерогів — троє, зі Смолина — тринадцять. Проблем з довозом дітей немає. Водій Петро Коханенко їздить з лопатою, аби не застрягнути у заметах. До речі, Олена Антоненко, вчитель математики, щодня приїжджає навчати наших дітей з Чернігова, — уточнює Ніна Рудник, директор гімназії. — Діти радіють зимі. Прочищених доріжок ніхто не бачить, навпаки, біжать туди, де більше снігу. Якщо й. спізнюються в школу, то тільки через те, що гралися в сніжки або качалися в снігу. Приносять сніг не тільки на одязі, а й у рюкзаках. Так само і після школи, учні затримуються на шкільному дворі, щоб погратися зі снігом.

Снігопади не стають на заваді підвозу продуктів у селищний магазин. Машини приїздять сюди тричі на тиждень.


— Доставка в нас у понеділок, середу, п’ятницю. Я працюю в магазині понад шість років і завжди доставка день в дань, — говорить Ольга Буренок, завідувач магазину. — Найбільше купують випічку, ковбаси, рибу. Хлопці з полігона — усі тут.

Добираються серед сніжних заметів у Смолині Оксана Зубар і Галина Лутченко, соціальні працівники Гончарівської ОТГ. У руках несуть по декілька пакетів з продуктами для своїх підопічних.

— В цьому селі у кожної по вісім чоловік. Санчата пропонували нам, але не захотіли — незручно з ними ходити по снігу. Також нам до зими видали теплі куртки і чобітки, начальство потурбувалося, щоб не замерзли, — хвалить Галина Лутченко.

— Центральні вулиці почищені, а от маленькі не всі. Трактор в сільраді один, а сіл в ОТГ багато. Не встигає усе чистити. Центральну вулицю, де ходять автобуси, «Укравтодор» взагалі не чистить. Ні разу не бачила. Автобуси ходять з перебоями, — додає Оксана Зубар.

2. Варва

Не розрахували запаси піщано-сольової суміші у Варвинській ОТГ.

— Цієї зими вже використали 150 тонн піщано-сольової суміші. Це були залишки з 2019 року. Нещодавно привезли ще 40 тонн, але і цього мало. Проводимо тендер, щоб закупити. Минулорічні зими не були такі сніжні, тому суміші завжди залишалися, — каже 64-річна Валентина Саверська-Лихошва, Варвинська селищна голова. — у суботу, 13 лютого, з четвертої ранку до п’ятої вечора комунальники розчищали 93 вулиці і провулки громади. У неділю відпочивали. У нас є чотири власні трактори, тому справляємося вчасно усе почистити. Не вилизано, але почищено всюди. Також наша громада пишається новеньким МАЗом і навантажувачем «Амкодором».

3. Вертіївка

Поліція підозрює Федора Лозяна, голову Вертіївської ОТГ, в отриманні хабара (читайте «Вісник» від 11 лютого. — Авт.). Він вийшов під заставу і зараз вдома. Керує дистанційно, кажуть підлеглі.

— З нього повноважень ніхто не знімав. Продовжує керувати віддалено, — уточнила Надія Рильська, керуюча справами виконавчого комітету.

Дороги у Вертіївці почищені всюди, але не посипані, запевняє Валерій Іваненко, директор КП «Альянс».

— На нашому підприємстві один трактор МТЗ-82. Станом на сьогодні, 16 лютого, дороги в громаді розчищені. Допомагають аграрії. Дороги нічим не посипаємо, бо не маємо відповідної техніки. Коли почався снігопад, у перші дні були скарги від населення. Люди просили, щоб швидше почистили саме їм, а не сусіду поряд. Обурювалися, чому у Івана почистили першого, а у Петра другого.

Ольга Самсоненко, тижневик «Вісник Ч» №7 (1814), 18 лютого 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: снігопад, громади, «Вісник Ч», Ольга Самсоненко