GOROD.cn.ua

Підсумки 2020 року. ПОЛІТИКА

 

Переломним називає Юрій Паперний 2020-й рік для політики Чернігівщини. Про це політексперт сказав у програмі Суспільного «Сьогодні. Головне».

«Пройшло переформатування місцевих еліт, впливи змінилися в області, і ситуацію погіршував коронавірус», - говорить Паперний. Чому і які висновки роблять самі політики – далі.Діяльність народних депутатів від Чернігівської області

Нагадаємо, у Верховній Раді регіон представляють 6 депутатів-мажоритарників. З них четверо від партії «Слуга народу» - це Олег Семінський, Максим Зуєв, Анатолій Гунько та Валерій Зуб. Антон Поляков влітку змінив політичну силу і перейшов до політичної партії “За майбутнє”. Борис Приходько входить до депутатської групи “Довіра”. Також є три депутати, які пройшли за партійними списками. Сергій Гривко та Павло Халімон від “Слуги народу”, Валерій Дубіль - від Батьківщини.

«Найбільш ефективно, саме як депутати, працюють не мажоритарники, а «списочники». З законодавчими процесами, на засіданнях у фракціях, комісіях. Мажоритарники більш сковані, вони роблять спроби працювати на окрузі, навіть повторюють минулих мажоритарників, хоча це недоцільно з точки зору залучення коштів», - каже Паперний.

З його слів, це тому, що тих, хто пройшов на виборах по спискам, партія може зняти. Це стимулює працювати.

Смерть Давиденка

23 травня цього року помер Валерій Давиденко, який був депутатом Верховної Ради по 208 округу.


Валерій Давиденко

25 жовтня, разом з місцевими виборами, жителі цього округу обирали ще й народного депутата. Ним став Анатолій Гунько від партії “Слуга народу”.


Анатолій Гунько

Юрій Паперний каже, судячи з аналізу передвиборчої кампанії Гунька, то не можна сказати, що партія не особливо на неї впливала.

«З цього боку він, скоріше, зробив переорієнтування і працював з цією політичною силою, як провладною. Ну, вгадав».

Щодо інших нардепів з Чернігівщини, то, каже Паперний, більш помітним у роботі по обласному центру був Олег Семінський.


Олег Семінський

«Семінський вступив у боротьбу з міським головою Атрошенком – і це вже помітно, бо на неї почали реагувати. А Поляков забрав на себе роботу в окрузі по партії «За майбутнє». Можна сказати, що вона була більше всього провалена для цієї політичної сили в цьому регіоні. Якщо казати про збільшення активності, то можу виділити Бориса Приходька і Максима Зуєва. Останній, на мою думку, більш націлений на вплив всередині партії».

Антон Поляков, в основному, каже Паперний, робив багато заяв.


Антон Поляков

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко так говорить про роботу Парламенту у 2020-му:

«Розчарування року – це падіння економіки. В середині країни в нас були колосальні можливості, і вони залишаються, і вони пов’язані з тим, що хоча в нас парламентсько-президентська модель управління, але Президент має 254 «штика» своїх у парламенті. Це унікальна можливість для проривного руху України до розвитку. Унікальна, адже можна приймати будь-які закони, можна приймати якісь непопулярні речі на початку каденції. Мені здається, що саме ця перевага не використовується в повній мірі або взагалі не використовується для розвитку України».


Владислав Атрошенко

Юрій Паперний каже, що більшість у Парламенті «хоч і існує, але не працює». А через велику чисельність нових людей якість парламенту загалом значно впала.

Державний бюджет та бюджети громад

Для колишнього очільника області Андрія Прокопенка найбільшим розчаруванням року став прийнятий бюджет.


Андрій Прокопенко

«Найбільше розчарування – прийнятий державний бюджет. А саме ті позиції, які стосуються громад. ОГТ, які в тому бюджеті втрачають фінансові ресурси, і втрачається бюджетна забезпеченість цих громад. Сьогодні ми бачимо, що певні аспекти фінансування, те, що держава має забезпечувати (освіта, медицина – повноваження держави), вони передаються на рівень громад, але вони незабезпечені в повній мірі фінансами. І громади мають покривати це власними ресурсами. Якщо вони будуть покривати це власним ресурсом, то в них, фактично, не буде залишатись ресурсу для розвитку. А громади мають розвиватися, ми ж для цього робили цю реформу».

Юрій Паперний каже, що, зазвичай, бюджет часто змінюється протягом року, тож «ручне» регулювання залишається.

Зміна керівництва області

15 жовтня Ганну Коваленко призначили на посаду голови Чернігівської ОДА.

Анна Коваленко

До неї, рік областю керував Андрій Прокопенко.

Юрій Паперний зазначив, що зміна керівника області була пов’язана зі зміною керівництва в державі, зокрема в Офісі Президента.

«На мою особисту думку, пан Прокопенко дуже вчасно побачив тенденцію. Я думаю, що він би не втримався після виборів при будь-якому результаті. Він пішов сам. Співпраці між народними депутатами і губернатором не було. Я не впевнений, що вона зараз є».

Місцеві вибори

25 жовтня відбулися місцеві вибори. Жителі області обирали голів та депутатів міських, сільських та селищних рад, депутатів районних рад та обласної ради.

«Головне не результат виборів: хто пройшов, скільки депутатів, - а політичні коаліції, союзи, які утворили в ході перших засідань сесій».

Однак, серед політичних лідерів в області Юрій Паперний назвав партії «Рідний дім», «Наш край», «За майбутнє» та «Слуга народу».

Чернігівська обласна рада

28 грудня, мала відбутись сесія Чернігівської обласної ради, однак її так і не змогли розпочати через відсутність кворуму. З цієї ж причини не відбулась сесія облради і 23 грудня.

«Очікувано. Ті, хто створювали коаліцію в обласній раді (партії «Рідний дім, «Слуга народу» та «Радикальна партія Олега Ляшка», - ред.) або не розуміли, або сподівалися, що буде посилення коаліції. Тому що різниця в 2 голоси на користь більшості замала для прийняття рішень. І ці сесії показали, що навіть зареєструвати кворум не вдалося».

Більшість в облраді налічує 33 депутати. За словами Юрія Паперного, окремих депутатів від інших фракцій залучити до більшості не вдасться, адже, за такої умови, їх можуть виключити як з партійних, так і з депутатських списків.

«Якщо якісь домовленості, на мою думку, можуть бути лише на рівні партій. Не дуже в нас багато фракцій, з якими можна домовитись. Я думаю, що це можуть бути «Батьківщина» чи «За майбутнє». Скоріш за все, «Батьківщина». Якщо з ними домовитись, приєднати до більшості, тоді буде впевнена ефективна робота обласної ради».

Нагадаємо, протистояння в Чернігівській обласній раді почалось із голосування за керівні посади рада та посади голів комісій.

«Політичні сили більшості взяли на себе всю трійку керівного складу (голова обласної ради та два його заступники, - ред.) та всі, крім однієї, комісії. Фактично, взяли на себе повністю відповідальність. Ті, хто взяли владу, вже не хочуть її віддавати».

За словами народного депутата Сергія Гривка, якщо обласна рада не прийме бюджет до кінця року, наступний місяць область житиме на 1/12 бюджету попереднього року.


Сергій Гривко

«Будуть фінансуватись освіта, охорона здоров’я, загальні процеси на 1/12 бюджету кожного місяця. В час коронавірусу та незрозумілої загальної ситуації в країні – це не дуже критично. Так, скоріше за все, буде у січні, але в лютому цю ситуацію вже вирішать».

Чернігів

Найбільшу підтримку у Чернігові на місцевих виборах отримав Владислав Атрошенко, партія “Рідний дім” має монобільшість в Чернігівській міській раді, а це 26 депутатів з 42. Однак, Юрій Паперний зазначив, що депутатська більшість не буде відстоювати інтереси міського голови.

«Навіть якщо голова створив раду під себе, працювати потрібно так, щоб побачила громада. Тому більшість роботи депутатського корпусу, в тому числі і монобільшості, буде спрямована на інтереси громади».

Новгород-Сіверський

«Новгород-Сіверський стане політичним рубіконом. У нас є партія «Рідний дім», є партія «Наш край». Я думаю, що саме ці дві політичні сили та їх представники будуть боротися за місце голови Новгород-Сіверської територіальної громади».

Кандидати, про яких зазначив Юрій Паперний, - це Людмила Ткаченко (від партії «Рідний дім») та В’ячеслав Кауфман (від партії «Наш край»). Загалом на посаду голови претендуватиме 7 кандидатів. Нагадаємо, вибори голови громади у Новгороді-Сіверському відбудуться 17 січня 2021 року. Олег Бондаренко, переможець місцевих виборів, 29 жовтня помер від ускладнень, спричинених коронавірусом.

Прилуки

За результатами виборів, міським головою Прилук стала Олена Попенко від партії «Батьківщина».

«І тут склалася ситуація. Коли провладній політичній силі «Слуга народу» та партії «Рідний дім» потрібно було «проштовхнути» власних людей в керівний склад, насамперед, на посаду секретаря. На сьогодні, не зрозуміло, чи вдалось це їм», - сказав Паперний.

Нагадаємо, 24 грудня у Прилуках проходила сесія міської ради На перерві міська голова Ольга Попенко залишила сесійну залу і не повернулась. Артем Рожко, обраний секретарем міськради, сказав Суспільному, що міська голова має 5 днів, аби затвердити його кандидатуру на посаду секретаря. Сесію тоді так і не закрили, за бюджет громади проголосувати не встигли.

«Тут ще раз підтверджується: Прилуки віддзеркалюють обласну раду, де бюджет – не головне. Головне – посади».

30 грудня стало відомо, що міський голова Прилук зупинила рішення депутатів міськради про обрання секретарем Артема Рожка.

Ніжин

«Пан Кодола впевнено керує містом, розставляє свою коаліцію, дуже фахово, на мою думку. На сьогодні вони дуже гарно працюють з боку системності», - сказав Паперний.UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: політика, підсумки року, 2020 рік