GOROD.cn.ua

75 кілометрів від Ніжина до Прилук

— Раніше всі Дороги (і державного, і місцевого значення) були на балансі Служби автомобільних доріг в областях. З 1 січня 2018 року Укравтодор передав дороги місцевого значення на баланс ОДА, зокрема, Чернігівській облдержадміністрації — 764 автошляхи. Фінансування на ремонти та утримання таких доріг надходить з Державного Дорожнього фонду. Службам автомобільних доріг залишили лише траси державного значення, — пояснює Аліна Левочко, прес-секретар Служби автомобільних доріг в області.

— Наразі по різним об’єктам нашого відомства ведеться не капітальний, а поточний середній ремонт.Нещодавно стартував ремонт дороги від Ніжина до Прилук. Відрізок протяжністю 74,9 кілометра.

У Прилуцькому районі поблизу села Товкачівка на шляху Р-67 тривають роботи. Наприкінці минулого тижня підрядник почав фрезерування зношеного покриття. Вирівнюють та укладають нижній шар асфальтобетону. Автодорога регіонального значення Р-67 поєднує між собою міжнародні траси М-01, Київ - Чернігів - Нові Яриловичі, М-02 Кіпті - Глухів - Бачівськ, М-03 Київ - Харків - Довжанський та національну Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. Є найкоротшим виїздом з центральної України (Полтава, Кропивницький, Дніпро) у напрямку країн Балтії. Забезпечує зв’язок між Чернігівською і Полтавською областями.

Ця ділянка траси була побудована понад 50 років тому. Виконує-роботи ТОВ «СПІЛЬНЕ УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО «АВТОСТРАДА». Підрядник встановив новий асфальтобетонний завод, заготував матеріали та завіз техніку на базу, — розповідає Аліна Левочко.

— Продовжується ремонт дороги Київ - Чернігів - Нові Яриловичі у напрямку до кордону з Білоруссю. За попередні два роки від об’їзної Чернігова до КПП «Нові Яриловичі» було відремонтовано 48 кілометрів. Цьогоріч буде ще 12 по Ріпкинському району. На гомельському напрямку: п’ять кілометрів через Нові Яриловичі та сім від Ріпок.


У Нових Яриловичах зараз вирівнюють шар нового покриття. Підрядна організація — ТОВ «ШБУ-14» (Чернігів). Заплановано: облаштування дороги в межах смуг руху проїзної частини; укріплення узбіччя; влаштування водостоків; ремонт моста через річку Немильня. Також — встановлення дорожніх знаків, бар’єрного огородження, автономного освітлення пішохідних переходів, нанесення розмітки. На другій ділянці зараз проводять підготовчі роботи. Підрядна організація — ВАТ «Дорожньо-будівельний трест №2 Гомель». Там заплановано проведення аналогічних видів дорожніх робіт.

У Новгород-Сіверському районі ведуться підготовчі роботи до укладання асфальтобетону. Фрезерують зношене дорожнє покриття, вирубують, дику рослинність, демонтують старе заіржавіле бар'єрне огородженні, розчищають кромку проїзної частини на Путивському спуску. Ділянка має протяжність 7,2 кілометра. Включає міст над річкою Десна довжиною 387,5 метра. Планується покласти два шари асфальтобетону (вирівнюючий та верхній), укріпити узбіччя, а також відремонтувати міст. У місці, де зазвичай переливає під час весняного водопілля, — підсипати бутовим каменем та влаштувати геоматову (для укріплення, протиерозійна) решітку. Таким чином забезпечимо комфортне
транспортне сполучення між Новгородом-Сіверським та Шосткою.

Заплановано обладнати понад 4,5 тисячі метрів тротуарів по Рогізках та Кучинівці Сновського району. Вже зроблено 2,3 кілометри пішохідних доріжок, роботи продовжуються.

Ремонтують ділянку регіональної автотраси Р-83, під'їзд до селища Березна протяжністю 11,5 кілометра. Підрядна організація — ПрАТ «ШРБУ-82». В межах поточного середнього ремонту на цій ділянці дороги планується: зробити вирівнюючий та верхній шари дорожнього покриття, укріпити узбіччя, нанести розмітку. Повністю завершити ремонтні роботи на цій ділянці та здати її в експлуатацію планується до кінця серпня.

У селі Журавка Варвинського району на автодорозі Т-25-30 Прилуки - Варва - Срібне - Обухове триває ремонт аварійного мосту. Підрядник вже розібрав прогонову будову по одній смузі руху. Йде підготовка до ремонту проміжних опор.

Цьогоріч в області буде відремонтовано шість аварійних мостів. На балансі Служби автомобільних доріг у Чернігівській області 255 мостових споруд. Дев’ять перебувають в аварійному стані. Більшість з них знаходяться на дорогах територіального значення. Їх протяжність від 5 до 20-ти метрів. Кошівка — 45, Лизунівка — 30. Збудовані ці мости ще у 60-х роках минулого століття, з розрахунку на рух автомобілів ЗІЛ. Сучасні завантаження вагового транспорту в рази більші.

Підготувала Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №30 (1784), 23 липня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ремонт дороги, асфальт, «Вісник Ч», Валентина Остерська