GOROD.cn.ua

Корюківка пікетувала, а Мена центром району стала…

У минулому номері газета «Чернігівщина» писала про незгоду північних громад із поділом укрупнених районів, який затвердив Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні. Свою позицію під стінами Верховної Ради 17 червня відстоювали корюківчани, мешканці Сновського та Семенівського районів, адже весь час саме Корюківку вважали новоствореним районним центром.

Активісти та представники міської й районної влад зустрілися з народними депутатами та передали кілька тисяч підписів на підтримку Корюківського району. Делегація з Мени теж повезла підписи обурених мешканців, які категорично не погоджуються, щоб центр Північного району був у Новгороді-Сіверському. І вважають, що саме Мена має стати тим самим центром укрупненого району.Підписи були передані у Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також в Офіс Президента України.

«Я підтримав ініціативу місцевої влади та запросив активних представників громади до участі у мирному пікеті, – розповідає ініціатор, корюківчанин Володимир Онищук. – Радує, що така синергія в Корюківській громаді не ситуативна, а традиційна! Наші вимоги почули і запропонували діалог на зустрічі голів Корюківки, Мени та Новгорода. Ми не проти когось, а за Корюківку! Ми поважаємо громади, з якими наразі конкуруємо, але любимо Корюківку, яка не на словах, а на ділі довела свою спроможність бути центром!».

До цього моменту не виникало питань, де бути центру на півночі Чернігівщини. Бо згідно з методикою та заявами посадовців Чернігівської облдержадміністрації, саме Корюківка мала стати центром четвертого району Чернігівської області. Тому реакція на необґрунтоване рішення була очевидною. Три райони – Сосницький, Семенівський і Сновський – збирали підписи саме на підтримку Корюківки. 15 тисяч підписів за Корюківку, не менше зібрали і меняни, які відстоювали своє місто як центр укрупненого району.

Проте 22 червня на засіданні підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою у Києві, де зібралися голови Корюківської, Менської та Новгород-Сіверської громад і представники облдержадміністрації неочікувано було запропоновано створити два північні райони – з центром у Новгороді-Сіверському, як пропонувалося раніше, і у Мені. Таким чином, на Чернігівщині має стати п’ять районів, а не чотири.

«Враховуючи специфіку суспільної напруги та велику площу території, ми готові на історію в п’ять районів, попри те, що ми розуміємо, що обидва райони, на основі діючого Північного району, не відповідатимуть методиці за чисельністю населення. Що стосується центрів, багато залежатиме від конфігурації плюс від того, яку довідку ми отримаємо від безпекових органів. Але наразі, дійсно, схиляємося до того, що буде Північний район із центром у Новгороді-Сіверському, та, немає різниці, як ми його назвемо, – це другий район із центром у Мені», – сказав голова підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.


До корюківчан вийшов нардеп Віталій Безгін

До Новгород-Сіверського району входитимуть Семенівська, Коропська, Понорницька та Новгород-Сіверська громади.

До складу другого району із центром у Мені – Менська, Корюківська, Сновська та Сосницька ОТГ. Холминська ОТГ – поки під питанням.

Рішення щодо формування районів не остаточне. Його ще виноситимуть на голосування депутатів Верховної Ради України.

Сніжана Божок, «Чернігівщина» №26 (791) від 25 червня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: децентралізація, адміністративний_поділ, центри, укрупнення, райони, Корюківка, Мена, Семенівка, Божок, Чернігівщина