GOROD.cn.ua

Лікар розповів, як почувають себе діти, які постраждали у пожежі в Новгороді-Сіверському

 

Віктор Сухомлин, сусід: «Годин у шість, мабуть. Бо пів шостої ми прийшли додому. Потім мала прибігає, горить».

Віктор Сухомлин живе по-сусідству з будинком, в якому сталась пожежа. Це будинок його сестри. З минулого літа його винаймала сім’я з трьома дітьми. Про пожежу дізнався від старшої дочки сусідів. Вона прийшла додому з гуртка, помітила пожежу, почала кликати на допомогу. В середині були її молодший брат та сестра.Віктор Сухомлин, сусід: «Хлопчика вже витягли на вулицю. Потім вскочив до коридору. Бачу, щось лежить, виявилось, дівчинка. Давай дівчинку тоді витягувати. На хлопчику були куртка і штани, ще горіли».

Віктор каже, діти були без свідомості, коли їх знайшли. А пожежа почалась з кухні на першому поверсі, там два котли: твердопаливний і газовий. Звідти вогонь поширився на все приміщення.

Віктор Сухомлин, сусід: «Тут такий дим був. Вони, мабуть, зверху спустились і диму тут надихались».

Євген Бобров, провідний інспектор Новгород-Сіверського райвідділу ДСНС: «Ймовірна причина пожежі – це порушення правил пожежної безпеки при експлуатації теплогенеруючих агрегатів та обладнання».

Виклик про пожежу рятувальники отримали о 18:20.

Євген Бобров, провідний інспектор Новгород-Сіверського райвідділу ДСНС: «По прибуттю підрозділу було з’ясовано, що в будинку знаходиться двоє дітей 2007 та 2008 року народження, яких спільними зусиллями екстреної медичної допомоги та сусідів було врятовано».

Як сказав Євген Бобров, під час пожежі батьків вдома не було. Дітей забрали спочатку до районної лікарні, а близько 1-ї ночі їх доставили до опікового відділення Чернігівської обласної. У дітей понад 20% опіків тіла та опіків верхніх дихальних шляхів.


Віктор Яременко, завідувач опіковим відділенням: «Тулуб обгорів. У хлопчика обличчя. Там глибокі опіки, до 1%. І опіки дихальних шляхів. Вони майже однаково обгоріли, але хлопчик трохи більше постраждав. На даний період часу у дітей стабільно тяжкий стан. Проведена корекція водно-електролітного обміну».

Нині, зі слів Віктора Яременка, загрози життю дітей немає.

Віктор Яременко, завідувач опіковим відділенням: «Побачимо далі, як поведе себе опік дихальних шляхів».

В коридорі лікарні сидить мати дітей. Вона супроводжувала їх з Новгорода-Сіверського до Чернігова. Після того, як дітей поклали в реанімацію, їх не бачила – лікарі не пускають. Сказала, що в той день їздили зі співмешканцем за покупками до сусіднього міста, а за старшу вдома лишилась 15-річна дочка.

Олена Суржанська, мати: «Должна была быть дома, но она вышла куда-то по своим делам».

Олена ніде не працює. Співмешканець працює на пилорамі. З чоловіком розлучилась 6 років тому. Від нього отримує аліменти.

Олена Суржанська, мати: «1600 на троих детей».

За словами сусіда Віктора Сухомлина, до квартирантів не було нарікань. Спиртними напоями вони не зловживали.

Як каже начальниця Управління соцзахисту міськради Світлана Чуванова, сім’я на обліку соцслужб не перебувала.

Gorod.cn.ua за матеріалами сюжету телеканалу UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пожежа, діти, Віктор Яременко, Олена Суржанська, UA: Чернігів