GOROD.cn.ua

У Чернігові під час ремонту на Гончій спиляли дерева: що там буде

Під час ремонту тротуару на вулиці Гончій спиляли ряд лип і пару кленів, які росли на узбіччі дороги. Роботи проводив «Зеленбуд» у вихідні. Про це на своїй сторінці у соцмережі написав голова ГО «Еко Місто» Сергій Безбородько. Докладно - дивіться у сюжеті.Зараз місце розчистили, пеньки вивезли.

«По зрізах видно, що це були дорослі здорові дерева. Це були липи та клен сріблястий. Їх вік мені важко встановити, але по фотографіях і по опису – їм близько 30-40 років. Яка вартість цих дерев мені не відомо, але це сотні –сотні тисяч гривень», - сказав Сергій Безбородько.

Вартість дерева збільшується щороку, каже Сергій. Адже з віком воно виробляє більше кисню, поглинає більшу кількість вуглекислого газу, робить потрібний для міста затінок, затримує на листі пил.

16 жовтня на сайті петицій правозахисник Олександр Гашпар опублікував петицію про громадський контроль зелених насаджень. Вона отримала необхідну кількість голосів і її розглянули на сесії міськради, розповів Сергій.

«Нам тоді пообіцяли, що про всі такі роботи з видалення зелених насаджень будуть завчасно повідомлятимуть громадськість, щоби ми мали змогу відреагувати.»

Правозахисник Олександр Гашпар каже, що дерева були в гарному стані.

«Вони не були ні аварійними, ні сухими.»

Він написав запит на управління ЖКГ і на КП Зеленбуд з проханням надати акти на видалення зелених насаджень, на підставі яких було здійснено вирубку і копію рішення виконавчого комітету чернігівської міськради про знесення зелених насаджень.

«Тут триває облаштування тротуару, але це просто дикість. Невже не можна було тротуар облаштувати зі збереженням цих дерев?»

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко стверджує що, спиляли лише дві липи, які були напівзасохлі та без гілок.

«Коли б там була роща цих дерев, то можна було б його не чіпати. Оскільки там уже наводиться лад і це було прохання ректора

Зі слів Владислав Атрошенко, на місці спиляних дерев висадять 5-річні липи.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вулиця Гонча, тротуар, «Зеленбуд», Сергій Безбородько, дерева, UA: Чернігів