GOROD.cn.ua

Чернігівські вчителі серед 50 кращих в рейтингу Global Teacher Prize Ukraine

Чернігівські вчителі знову серед 50-ти кращих в рейтингу Global Teacher Prize Ukraine. Який ще називають «Нобелівською премією для освітян».В Україні цього року вже втретє відзначають вчителів, які творять майбутнє, які для своїх учнів є авторитетом. Організатори отримали 2939 заявок-подань з усіх областей України, на 1000 більше ніж в минулоріч.

Яніна Тимошенко, директорка міського методичного центру: «В цьому році у нас найбільше представництво на Чернігівській області, а саме міста. Ще двох представників у нас не було. Ми маємо цього року – Анна Мальована (22-й ліцей) і Наталія Горнюк (31 гімназія). Це дуже престижно. Передивлявшись список переможців, я зауважила, що тільки Львів і Київ мають такі самі показник як Чернігів. Тож, я думаю, що все-таки ми дуже активно працюємо над тим, щоб наші вчителі поважали себе і бачили в собі тих людей, які можуть бути кращими, і вони є кращими. Вони можуть показати свій досвід і вони з цим досвідом можуть бути кращими серед всієї України».

Гаслом премії є «Вчителі важливі». Тому номінувати свого улюбленого педагога можуть і самі учні, і їх батьки, і колеги. Тож інколи і для самих учасників є сюрпризом їх участь у конкурсі.

Анна Мальована, вчителька ліцею №22, півфіналістка Global Teacher Prize Ukraine: «В цьому році прийшов лист на мою електронну скриньку, що мене номінували на премію Global Teacher Prize Ukraine. Відповідно, я заповнила анкету. І знаючи те, що 15 серпня буде оголошення результатів, десь воно там у мене у свідомості записалося, я забула про цю дату. Коли працювала на роботі з документами, мені у Фейсбуці пишуть мої колеги, що ми вас вітаємо, ви потрапили в Топ-50. Я не повірила, тому що це досить така почесна місія. Потім передивилась відео, і дійсно оголосили моє прізвище саме в Топ-50 Global Teacher Prize Ukraine».

А Наталія Горнюк, яка в минулого року вже була номінанткою конкурсу, цього року отримала своєрідний подарунок на день народження.

Наталія Горнюк, вчителька гімназії №31, півфіналістка Global Teacher Prize Ukraine: «Так вийшло, що на день народження прийшов до мене лист на пошту, що мене номінували. Якось не хотілося залишати це поза увагою, тому в останню мить заповнила анкету. Навіть не дивилася інтерв’ю. Звісно вболівала. Але прийшло повідомлення від колеги, подивись інтерв’ю. Я відкрила, Горнюк Наталія Миколаївна. Я ще подумала, можливо Горнюк Наталія Миколаївна номінувала когось. А виявляється, що я є номінантом».

Тепер півфіналістки вийшли до наступного етапу премії. Вони написали есе, подали на розгляд свої наробки. Обом номінанткам є чим похвалитися і поділитися з колегами.

Анна Мальована створила учнівську команду, яка бере участь в лізі інтелектуальних ігор. Також відкрила відділення Академії циско в 22-му ліцеї.

Анна Мальована, вчителька ліцею №22, півфіналістка Global Teacher Prize Ukraine: «В цьому році, наприклад, я закінчила проект, який був в рамках соціального проекту «WOW Teachers» фондації BrainBasket. 4 місяці я навчалася створювати сайти, а потім 2 місяці навчала учнів. І 16 учнів нашої школи отримали сертифікати державного зразка, і тепер мають можливість створювати сайти і далі поширювати свій досвід, і навчатися у вищих навчальних закладах за даною спеціальністю».

Наталія Горюк не просто викладає хімію, а намагається залучити учнів та учениць до вирішення екологічних проблем.

Наталія Горнюк, вчителька гімназії №31, півфіналістка Global Teacher Prize Ukraine: «В цьому році ми вже додалися до міжнародного проекту «Підтримка сталого розвитку безпеки громадян» і розширюються наші можливості. Ми приймаємо постійно участь у всеукраїнських конкурсах, де діти отримують призові місця. Крім того, оскільки ми постійно приймаємо участь в конкурсах міського рівня, співпрацюємо з товариством Охорони природи, з Державним чернігівським національним колегіумом, то в результаті діти у нас вже настільки стали екологічно свідомими, що постійно називають нашу школу «Еко-школою».

Хоча це вчительська премія-конкурс, вона відрізняється від традиційного «Вчителя року» - і за атмосферою, і за критеріями оцінювання роботи.

Яніна Тимошенко, директорка міського методичного центру: «Будуть різні активності, проводитимуть уроки, квести, показувати себе з різнопланових сторін. Окрім відеозв’язку і есе, 5 чи 6 незалежних громадських організацій будуть вивчати досвід цих вчителів і ті матеріали, які вони подали, а потім виставлять бали. Потім на основі середнього балу буде виводитись десятка».

31 серпня, після співбесід з усіма номінантками та номінантами, організатори оголосять Топ-10 фіналістів. А 5 жовтня на церемонії нагородження в Національній опері України оголосять ім’я переможця Global Teacher Prize Ukraine, який отримає 250 тисяч гривень та поїздку в Дубаї на Global Education and Skills Forum.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Global Teacher Prize Ukraine, вчителі, Мальована, Горнюк, рейтинг, «Дитинець»