«Гаряча лінія» з податковою службою: запитання-відповіді
Середа, 19 вересня 2012 12:22 | Переглядів: 8343
«Гаряча лінія» з податковою службою: запитання-відповіді
Державна податкова служба у Чернігівській області нещодавно провела „гарячу” телефонну лінію по Порядку заповнення розрахункових документів по сплаті податків та зборів до бюджету за участю начальника відділу обліку та звітності ДПС в області Буглак Ірини Михайлівни. Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.
Чи потрібно в полі «Призначення платежу» зазначати код платника у разі сплати ним самостійно задекларованого грошового зобов’язання?
Ні, не потрібно. Відповідно до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати платежів до бюджету, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 07.07.12 № 817, який набув чинності з 23.08.12, в полі №3 строки «призначення платежу» проставляється податковий номер платника (код ЄДРПОУ), якщо сплату за нього здійснює інша особа. У разі самостійної сплати платником або задекларованого, або донарахованого грошового зобов’язання, або податкового боргу, тощо, код ЄДРПОУ в зазначеному полі не проставляється.
Чи має право банківська установа не прийняти платіжний документ до виконання у разі відсутності в полі «Призначення платежу» коду виду сплати?
У разі заповнення поля «Призначення платежу» з порушеннями вимог, визначених Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати платежів до бюджету, банківська установа не має права не прийняти документ до виконання. При цьому вважається, що платник сплачує грошове зобов’язання (код виду сплати 101).
У платника податків рахується податковий борг по ПДВ. Крім того платник одержав податкове повідомлення-рішення, відповідно до якого необхідно сплатити до бюджету грошове зобов’язання по ПДВ, визначене за результатами документальної перевірки. Який код виду сплати в полі «Призначення платежу» необхідно зазначати при перерахуванні платником коштів і на погашення боргу, і на сплату грошового зобов’язання за результатами контрольної роботи?
Пунктом 4 Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати платежів до бюджету передбачено, що сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ. Тому в даній ситуації платнику необхідно оформити два платіжних доручення, в одному з яких зазначити код виду сплати 140 (погашення боргу), в іншому – один із кодів від 131 до 137 в залежності від того, який підрозділ податкової служби здійснював документальну перевірку.
Яким чином заповнювати платіжне доручення у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету?
Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 07.07.2012 року № 817 у разі сплати грошового зобов’язання, визначеного органом ДПС за результатами проведеної перевірки підрозділом оподаткування юридичних осіб поле «Призначення платежу» розрахункового документу необхідно заповнити таким чином:
поле № 1 – ознака платежу до бюджету (14010100);
поле № 2 – код виду сплати;
код
121 – у разі сплати сум
адміністративного штрафу за результатами перевірок підрозділів оподаткування юридичних осіб;
код
130 – у разі сплати сум за результатами
камеральної перевірки;
код
132 - у разі сплати сум за результатами
документальної перевірки підрозділів оподаткування юридичних осіб.
Усі інші поля заповнюються відповідно до затвердженого наказом №817 від 07.07.2012 року Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету".
Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю ДПС в області
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.