У Десну випустили стерлядь
Понеділок, 14 травня 2012 09:28 | Переглядів: 5763
http://nslovo.com
У Десну випустили стерлядь
Сорок тисяч мальків цієї риби сімейства осетрових минулого тижня запустили у Десну поблизу Макошине.
За інформацією
старшого державного інспектора «Чернігівдержрибохорони» Валерія Примачка, у нинішньому році вже втретє проведено зариблення Десни стерляддю.
Неподалік Сосниці випустили у водойму 30 тисяч мальків, стільки ж – у Чернігові і 40 тисяч мальків – у Макошине. Зариблення проводиться відповідно до державної програми. До речі, один мальок стерляді коштує п’ять гривень.
Стерлядь – досить екзотична для нашої місцевості риба, хоча інколи рибалкам таки вдавалося її вполювати.
Як пояснює Валерій Примачок, стерлядь веде донний спосіб життя. Харчується вона рештками тварин, рослин, мікроорганізмами, тож є природним водоочисником. Хижаки стерляді не страшні. Статево¬зрілою стає через чотири (самці) та шість (самки) років.
Ловити цю рибу заборонено, адже її занесли до Червоної книги України. За кожний виловлений екземпляр –
штраф 1700 гривень. Хоча у перспективі стерлядь, запущену у Десну, можливо, будуть виловлювати промисловим способом.
Ірина Примак
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.