GOROD.cn.ua

Хоробицька амбулаторія дочекалась таки сімейного лікаря

 

З вересня в Хоробицькій амбулаторії працює сімейний лікар Дмитро Пушнін. Щоправда, поки що він приймає пацієнтів у ФАПі, тому що в амбулаторії ніяк не завершаться ремонтні роботи. Родом Дмитро Сергійович з Києва. Тут він закінчив Національний медичний університет імені О.О.Богомольця по спеціальності лікар швидкої допомоги. Після завершення навчання протягом сімнадцяти років працював за фахом . У березні 2020 року Дмитро Сергійович пройшов курси й перекваліфікувався на сімейного лікаря. Протягом дев’яти місяців працював сімейним лікарем у Києві. Гортаючи соціальні мережі, Дмитро Сергійович натрапив на оголошення, що Хоробицька амбулаторія запрошує на роботу сімейного лікаря, тож приїхав сюди ознайомитись з умовами й залишився тут працювати.— В університеті мені відкрилась особистість Альберта Швейцера. Це чоловік, який здобув ступінь професора з медицини, теології та філософії. Його знала вся Європа, він досяг значних вершин. Але він завжди знав, що він себе ще не знайшов, що він хоче допомагати людям, але ще не знав чим саме. Й одного дня в пошті серед листів він знайшов брошуру, в якій йшлось про те, що в місії, розташованій на «краю світу», а саме в провінції Габон на південному заході екваторіальної Африки, не вистачало лікарів. І Альберта Швейцера раптом осяйнуло й він зрозумів, що пошуки себе закінчилися. Так вони з дружиною переїхали в Габон, де рівень культури був далекий від європейського. Друзі відмовляли Альберта, лякаючи підірваним здоров’ям та тим, що він пропаде безвісти, але чоловіка ніщо не лякало. Першою лікарнею у джунглях став курятник. Але через декілька місяців був збудований та облаштований металевий барак, де розташовувалось 50 ліжок, операційна та аптека. Альберт не зациклювався на статках чи досягнутому, він просто хотів допомагати людям, яким так цього не вистачало. Тож надихнувшись історією цього чоловіка, я теж вирішив, що хочу і можу допомагати людям. Хоч у Києві є можливості й все добре, але не слід забувати про сільські глибинки, де теж живуть люди та потребують допомоги.

За місяць часу лікар заключив близько ста декларацій й продовжує набирати свою базу пацієнтів з Хоробич та навколишніх сіл. Окрім цього, він має право заключати декларації з пацієнтами, які незадоволені своїм теперішнім лікарем й хочуть його змінити. Чоловік налаштований працювати й не залишати своїх пацієнтів на півдорозі. Дмитро Сергійович каже. що йому громада оіцяла купити будинок в Городні, а ще в його користуванні є автомобіль, який ще в грудні 2019 року передали Хоробицькій амбулаторії завдяки ініціативі Президента України Володимира Зеленського в межах проєкту Фонду Ріната Ахметова.

Жителі Хоробич позитивно сприйняли новину про те, що до них приїхав молодий спеціаліст з Києва, який буде працювати тут на постійній основі. Староста Хоробицького старостинського округу Олена Головач каже, що люди охоче укладають декларації з новим лікарем: — Люди сприйняли новину про нового сімейного лікаря з радістю. Тепер не треба їхати в Городню, адже на місці є свій лікар, який може надати допомогу. Шкода лише, що ніяк не доведуть до ладу амбулаторію, щоб люди могли працювати в належних умовах. Губернатор Дмитро Чаус обіцяв, що відкриють амбулаторію в кінці вересня, а віз і нині там. Лише раз чи двічі приїжджала бригада й проводили ремонтні роботи — на цьому й усе.

Валентина Больбат поділяє радість жителів щодо появи нового лікаря у Хоробичах: — Я вже протягом семи років працюю санітаркою тут. Доводилось працювати з різними лікарями, які з часом змінювали своє місце роботи. Зараз прийшов Дмитро Сергійович, на якого люди покладають надії. Хто б що не говорив, а лікар у селі потрібен, тим більше, що у нас населення похилого віку й у сусідніх селах те саме.

Джерело: Новини Городнянщини

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Пушнін, лікар, Хоробичи, Городнянщина