GOROD.cn.ua

Трудова династія Федосових - від батька до сина - стала можлива завдяки службі зайнятості

 

Ще 20-30 років тому трудові династії не були рідкістю в будь-якій галузі: серед вчителів, лікарів, інженерів, шахтарів, столярів, зварювальників тощо. Повага до праці батьків та дідів, сімейні традиції та професійні цінності прищеплювалися людині з дитинства. Нині знайти таку родину стає дедалі складніше. 17-річний Кирило Федосов з села Роїще, що поблизу Чернігова, ще в шкільні роки вирішив, що працюватиме токарем, як батько. Здійснити мрію юнаку допомогла служба зайнятості.«Я з дитинства любив майструвати, - розповідає Кирило. – Після закінчення школи планував вчитися на токаря в Чернігові. Але в професійному ліцеї, де можна здобути цю професію, групу токарів торік не набрали, бо не було жодного бажаючого, крім мене».

Так, втративши час, юнак залишився без освіти і роботи. Вихід з «глухого кута» запропонували в службі зайнятості, куди Кирило звернувся за допомогою в працевлаштуванні. За її направленням восени минулого року юний безробітний розпочав навчання за професією токар ІІ-ІІІ розряду. Навчається він шляхом поєднання очної та дистанційної форм з онлайн-підключенням педагогів Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Наразі здобуті теоретичні знання юнак закріплює на практиці безпосередньо на робочому місці, яке гарантує ПрАТ «Чернігівський механічний завод». До речі, саме на цьому підприємстві вже майже 30 років працює його батько. Виробничу практику Кирило проходить під його керівництвом. Оскільки саме батько, як ніхто інший, зацікавлений у тому, щоб син став не просто токарем, а висококваліфікованим фахівцем, і прагне передати йому всі свої знання і досвід. Протягом дев’яти місяців юнак навчиться виконувати токарне оброблення деталей, опанує основи креслення, дізнається секрети обробки металу на сучасних металообробних верстатах тощо. До речі, за направленням служби зайнятості безробітні здобувають затребувані на ринку праці професії або підвищують кваліфікацію безкоштовно, в стислий термін, під гарантоване працевлаштування.

Майбутнім місцем роботи безробітний задоволений. Каже: колектив дружній, робота офіційна. Радіє такому поповненню і керівництво заводу. За словами директора ПрАТ «Чернігівський механічний завод» Володимира Кожедуба, юнак вже показав себе як вмілий та старанний працівник. Радіє, що Кирило вирішив продовжити справу свого батька і бере з нього приклад, та каже, що старший Федосов – Олександр - порядна, відповідальна, сумлінна, працьовита людина, він – справжній професіонал своєї справи.

Володимир Кожедуб знає про кожного свого працівника буквально все - де народився і вчився, як відноситься до своїх обов'язків, чим захоплюється і які стосунки складаються в колективі. Людей, які працюють на заводі, він називає не інакше, як «елітою робочого класу», «унікальними фахівцями» та «світилами своєї справи», і дуже пишається збереженим колективом. «Люди у нас працюють по багато років. Вони є фундаментом і рушійною силою заводу, - говорить директор. – Працівники не покинули підприємство навіть у найскрутніші часи його діяльності. Плинності кадрів у нас немає. Наразі на заводі працює близько сотні людей. Третина з них робітники, які не сьогодні-завтра підуть на пенсію. Замінити їх ніким. Нам постійно бракує токарів, фрезерувальників, зварювальників, слюсарів, інженерно-технічних працівників».

Укомплектувати наявні вакансії Чернігівському механічному заводу допомагає служба зайнятості. Також на замовлення роботодавця організовується професійне навчання безробітних, щоб людина потім працювала на заводі, як це буде з Кирилом Федосовим. Співпраця заводу і служби зайнятості триває вже багато років. Так, протягом минулого року до Чернігівського міського центру зайнятості було подано 9 вакансій, чотири з яких укомплектовано. Потрібні були токар, фрезерувальник, електрогазозварник, машиніст крана, головний технолог, водій автотранспортних засобів, слюсар з механоскладальних робіт. Цього року завод знову шукає фрезерувальника та електрогазозварника. До речі, брак робітничих кадрів – проблема не лише Чернігівського механічного заводу, а й загалом регіонального ринку праці.

Довідково: ПрАТ «Чернігівський механічний завод» виробляє обладнання для потреб галузей народного господарства. А це - ковальсько-пресове устаткування, машини для редагування сталевого листа, металоформи для виробництва залізобетонних виробів, нестандартне обладнання, стропи вантажні, будівельні металоконструкції тощо.

Валентина Федусь

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Федосов, Федусь, зайнятість, токар