GOROD.cn.ua

Єдиний на Корюківщині будинок престарілих закрили і вже вивезли всіх підопічних

 

25 жовтня відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання у селищі Холми на Корюківщині полишили останні десятеро підопічних. Одинадцятеро зробили це раніше, 23 жовтня. Наприкінці листопада «будинок престарілих» закривають через нестачу коштів.


"Будинок престарілих" у селищі Холми на Корюківщині

Нагадаємо, 1 вересня відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання у Холмах мало б святкувати 10-річчя. Десять років тому цей будинок престарілих переїхав з невеликого села Охрамієвичі. Та цьогоріч його ліквідовують через нестачу коштів.

Спочатку заклад фінансувався з районного бюджету, а коли були створені дві об’єднані територіальні громади – Корюківська і Холминська, став утримуватися «в складчину»: з районного, міського і селищного бюджетів. Та останнім часом селище перестало віддавати свій внесок.Голова Корюківської райдержадміністрації Олексій Мірошниченко спочатку запитав у обох голів – міського Ратана Ахмедова і селищного – Олександра Шевчика, що далі робитимемо? Ті відповіли, що не проти закриття. Так і з’явилося розпорядження голови РДА, відповідно до якого 21 пенсіонеру довелося змінити місце проживання.

Куди переїхали?


- Усі наші підопічні отримали путівки до Чернігівського геріатричного пансіонату, - розповідає завідувач відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Віра Баклажко. - Транспорт для перевезення – шкільні автобуси надали Холминська і Корюківська ОТГ. Корюківський автобус обладнаний пандусом для перевезення інвалідів-візочників, яких у нас було троє.

Люди дуже хвилювалися, покидаючи Холми. Плакали і підопічні, і персонал, бо за роки вже звикли одне до одного. У двох пенсіонерів є мобільні телефони, ми просили, щоб подзвонили, як влаштуються.


Від глухої тиші у коридорах і кімнатах стає моторошно і порожньо…

Оскільки підопічних вивезли, з 25 жовтня нічних чергувань немає. А 17 осіб персоналу залишаються на роботі до 29 листопада.
Що буде з чималим приміщенням у центрі Холмів?

- 25 жовтня сесія Корюківської районної ради прийняла рішення про передачу приміщення і майна стаціонарного відділення Холминській селищній раді, - розповів селищний голова Олександр Шевчик.


Олександр Шевчик

- До Нового року триватиме процедура передачі. Що робити з добротним і теплим приміщенням, ще будемо визначатися, бо варіантів багато, - сказав голова.

Автор: Наталія Рубей

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: будинок престарілих, Корюківщина, селище Холми