GOROD.cn.ua

Розібрався? Віктора Кузуба затримали за підозрою у хабарі

Обов’язки голови Коропської РДА вже близько року виконує 34-річний Віктор Кузуб. До цього працював у Міністерстві молоді та спорту у Києві. Учасник АТО, служив у 41 батальйоні.


Віктор Кузуб

У грудні минулого року в інтерв’ю «Громадському радіо» у Києві Кузуб заявив, що РДА не потрібні.

— При реалізації реформи децентралізації важливість РДА відпадає. Коли вже створена громада, тим більше, якщо до неї увійшов районний центр, яка сфера впливу тоді у РДА? — сказав Віктор Кузуб «Віснику Ч» у грудні вже після виступу на радіо. І що ж виходить: за три місяці розібрався, навіщо РДА?

«05.04.2018 за процесуального керівництва військової прокуратури Центрального регіону України на отриманні частини неправомірної вигоди в сумі 4000 доларів США викрито та затримано посадовця — виконуючого обов’язки голови Коропської районної державної адміністрації в Чернігівській області.

Затримання проводилось військовою прокуратурою Чернігівського гарнізону Центрального регіону України спільно зі слідчими Слідчого управління ГУНП в Чернігівській області та працівниками Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки в рамках кримінального провадження за ст. 368 ч. З Кримінального кодексу України. Кошти було виявлено та вилучено в ході санкціонованого судом обшуку у службовому кабінеті посадовця. Загалом, у період березня-квітня 2018 року, він вимагав від місцевого підприємця кошти в сумі 5000 доларів США. Причому вилучені 4000 доларів США — це була друга частина хабара. Першу частину неправомірної вигоди, а саме 1000 доларів США, посадовець одержав ще 07.03.2018 року після підписання ним особисто розпорядження про дозвіл на розробку технічної документації щодо виділення земельних ділянок. Проте цю частину він «узяв» вже в ході контролю за вчиненням злочину та в ході санкціонованих Апеляційним судом негласних слідчих (розшукових) дій. Неправомірну вигоду в. о. голови району отримав за кілька «послуг», а саме: надання дозволу на розробку технічної документації щодо виділення земельних ділянок, затвердження проекту їх землеустрою та укладання договорів оренди на ці ділянки від імені Коропської районної державної адміністрації. Вказані земельні ділянки відносилися до категорії не розподілених (не витребуваних), тобто таких, що належать або власникам, які офіційно померли та/або не мають спадкоємців, або особам, місцезнаходження яких наразі невідоме. На даний час за фактом злочину проводяться невідкладні слідчі дії, в тому числі обшук за місцем проживання підозрюваного. Затриманому готується повідомлення про підозру за ч. З ст. 368 Кримінального кодексу України, клопотання слідчому судді про відсторонення від посади та накладення арешту на майно», — таке повідомлення з’явилося на сайті військової прокуратури Центрального регіону.

Може, це все-таки помста РДА за те, що засумнівався у їх потрібності?

— Це криза державного управління, — вважає колишній керівник району Володимир Куніцин. — Підміна понять. Одна справа — волонтер, патріот. Але це не значить, що ти можеш бути управлінцем.

А ще це недоліки партійної системи. Який не є, а головне звітуватись у Києві: ми всунули свого у владу. Через це вискакують такі люди, які не розуміють, що робити і як робити. Маємо те, що маємо. І виходу з цього немає.

— Він же не нова людина в РДА. Працював на різних посадах ще до того, як піти в АТО.

— Коли я був головою адміністрації, він у відділі працював. Це... приниження адміністрації, виконавчої гілки влади. Люди повинні бути готові. Якесь непорозуміння. Такі і результати.

— Одна справа — нефаховість, інша — звинувачення у хабарництві.


— Це ще раз підтверджує: не можна казати, що в певній партії всі були пройдисвітами, а ті, хто ходить у вишиванках чи камуфляжних костюмах, — усі чесні.

— То, може, його підставили?

— Підставляти хочуть усіх. Одному сільському голові пробували упхнуть, так він такий скандал влаштував. Одразу прибігла і бухгалтерія, й інші. Всім пропонують.

Що значить, підставили? Гроші взяв чи не взяв? «Мазду» службову розбив, яку я відремонтував на 60 тисяч.

Управління — це ж не просто вітати у газеті зі святами. Може, з мого боку сприймається все дещо суб’єктивно. Але переживаю за ситуацію. Та й намагаюся особливо не критикувати.

— Син зараз у СІЗО, — говорить 64-річна Ганна Кузуб, мати Віктора Миколайовича. Додзвонилася на стаціонарний.

— Що сталося з сином? Він вам щось казав?

— Це сама настояща підстава. Він каже, що грошей не брав. У четвер (5 квітня) прийшли обискувати до нас. Ми з батьком сном-духом нічого не знаємо. Без сина були. А він же тут не прописаний навіть. Вісім чоловік у хату ввалилось. Следователь якийсь був. Гроші шукали. Вони ж їх і підкинули. Ходили туди-сюди, що хотіли, те і робили. Я за голову схватилась. У мене гіпертонія. Я за таблетками. А вони: стій. Стою. А самі бігають. Я розсердилась і кажу одному: «Ти чого сюди прийшов?» Після того ми найшли у хаті прослушку. У баночку поклали.

Суд присудив 105 тисяч гривень застави. Ми гроші заплатили. А забрати його не можемо, бо вимагають виписку. А де її взяти? — бідкається Ганна Олександрівна.

— Хто підставив?

— Армянське прізвище... Ви краще у Віктора запитайте.

Обов’язки голови наразі виконує заступник голови РДА Валентина Саволєй.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №15 (1666), 12 квітня 2018 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Віктор Кузуб, хабар, голова РДА, Коропська РДА, «Вісник Ч», Марина Забіян