GOROD.cn.ua

Ціна життя - інсулін

На сьогодні в Чернігові проживає близько 6 тисяч хворих на цукровий діабет, понад 1300 з них є інсулінозалежними. Про це, а також про забезпечення таких хворих інсуліном йшлося на нараді у міській раді 14 червня.

У заході взяли участь заступник міського голови Оксана Тунік-Фриз, лікарі—ендокринологи міста, представники КП «Ліки України», управління охорони здоров’я міськради та ГО «Товариство сприяння хворим цукровим діабетом».

Як повідомила Оксана Тунік-Фриз, через брак фінансування з держбюджету ситуація по забезпеченню інсуліном хворих на діабет залишається складною.

— Проте маємо позитивні зрушення і дуже добрі показники, — зазначила вона, — оскільки завдяки додатковому фінансуванню з міського бюджету, відсоток забезпечення інсуліном хворих у Чернігові збільшився від 50 до 70%. На сьогодні відпрацьований механізм рівного пропорційного розподілу інсуліну між усіма, хто цього потребує, в межах сум, що виділені на це. Цей механізм залишається оптимальним в існуючих умовах.

Та найбільше в учасників круглого столу викликає занепокоєння «хронічна» ситуація з держбюджетом, що забезпечує лише половину потрібного об’єму ліків. Це може призвести до того, що хворим на цукровий діабет доведеться перейти на вітчизняні медикаменти, а вони, як відомо, підходять далеко не всім хворим.

Інга Вітковська, тижневик «Чернігівські відомості» №24 (1005)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: життя, біабет, Оксана Тунік-Фриз, інсулін, Інга Вітковська