GOROD.cn.ua

Оксана Труш з Чернігівщини попри війну розвиває власний бренд шоколаду Жу-ЖуShop в Україні

 

Створювати мистецтво із шоколаду професійно навчилася ніжинка Оксана Труш, яка і заснувала авторську майстерню шоколаду із медом "Жу-ЖуShop". Майстриня розповідає, що три роки тому розпочинала солодку справу із виготовлення кількох плиток шоколаду в день. Сьогодні ж це знаний на всю країну крафтовий виробник. Він є партнером "Лавки традицій" у мережі супермаркетів "Сільпо" та мережі магазинів "Фора". Офіційно виробництво було зареєстровано у 2020-му році. А сама ідея Оксані прийшла у період декретної відпустки.Оксана розповіла, що склад солодощів, які вона бачила у супермаркетах, її як молоду маму не дуже задовольняв. Тож оскільки вона народилась у родині пасічника, то вона почала експериментувати і виготовляти шоколад із мінімальною кількістю складників. Сюди входять какао-боби терті, какао-масло і будь-які підсолоджувачі. В її родині перевагу перед білим цукром надають меду, тож перші плитки жінка вирішила робити саме з медом у якості підсолоджувача.

Перші плитки виготовляли без використання спеціальних форм, з допомогою підручних матеріалів, - пригадує майстриня. Одну з таких плиток вона залишила на пробу у ніжинській кав'ярні "Gogol Point". Тоді як раз тільки зароджувалась мода на співпрацю кав'ярень і місцевих майстрів солодощів. А вже за 2 тижні Оксана зустрілася з власницею кафе. Відвідувачам закладу, особливо туристам подобаються плитки з профілем письменника Гоголя. Ця співпраця стала для Оксани неабиякою мотивацією і поштовхом для розвитку.

І саме, коли шоколадна справа почала йти вгору всі плани перекреслило повномасштабне вторгнення. Майстриня, рятуючи дитину від великої війни, була змушена виїхати за кордон. Проте думка про розвиток власної справи не полишала ані на мить.

В Італії Оксана познайомилась з представниками спільноти "Slow Food" (вона пропагує захист регіональних харчових традицій, неквапливого ритму життя та задоволення від спожитої без поспіху смачної їжі. На сьогодні рух нараховує мільйони прихильників у 160 країнах світу.) Після цього була поїздка до м.Турин (місто кондитерів і шоколатьє) і там на одній зустрічі, яка мала на меті підтримку українців, Оксана виступила, розповіла свою і зазначила, що шукає роботу кондитера-шоколатьє. Поки чекала на пропозицію, заповнювала заявки на гранти для розвитку свого бізнесу. Один з грантів був від США, його Оксана і виграла. Також жінка вела перемовини з "Сільпо". Загалом жінка виграла декілька грантів, що дозволило закупити необхідне обладнання і так далі.

Сьогодні від асортименту шоколадних виробів Жу-ЖуShop очі розбігаються. Об'єми виробництва зросли в 4 рази. Його потужності дозволяють виробляти понад 1.5 тисячі шоколадних плиток за день, 40 кг. горіхової пасти та більше 300 наборів шоколадних цукерок.Джерело: Онлайн-медіа ТІМ plus

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Труш, шоколад, крафт, Сільпо, Ніжин