GOROD.cn.ua

У Прилуках у матері, яку намагалися позбавити батьківських прав, помер 3-річний хлопчик

 

У Прилуках у мами на руках помер трирічний хлопчик. Матір Оксана Павлова розповіла, що це сталося від набряку легенів. У поліції повідомили: родина перебуває під супроводом центру соцслужб та на обліку у службі в справах дітей. Матір та її співмешканця намагалися позбавити батьківських прав, через проблеми з алкоголем. Суд за 10 місяців до смерті трирічного хлопчика прийняв рішення повернути дітей батькам. Їх у родині семеро, з них п'ятеро неповнолітні. Саша був найменшим. Про це повідомляє "Суспільне Чернігів".46-річна Оксана Павлова з Прилук розповідає, її трирічний син помер у неї на руках вранці 31 січня. Вона саме збиралася на роботу до школи, де працює помічницею кухаря.

"Він водички попросив, гуляє зі мною: "Мамі, мамі" . – "В туалет будеш?" Потім почав плакати, кричити. Я ж вже чоботи бігом надягаю. Думаю так, поплаче і пройде – він не хоче, щоб я йшла на роботу. Потім біжить: "Мама, мама". Я ж до нього і знову на ручки. А потім він почав різко втрачати свідомість. У мене на руках. Я бігом його на ручки".

Жінка розповіла, що в цей час поїла дитину водою, натирала аміаком, винесла в коридор, де є свіже повітря, та викликала швидку. З її слів, бригада "швидкої" приїхала через 20 хвилин після виклику, дитину намагалися реанімувати — безуспішно.

"Я казала, що Бог дав Бог і забрав. І чуть не впала в яму туди. Чого таке сталося, я не можу зрозуміти. Наче вдома він чекає і все", — каже матір хлопчика.

Слідів насильницької смерті не виявили
Зі слів старшої інспекторки з комунікації Прилуцького відділу поліції Юлії Жукової, під час огляду тіла дитини слідів насильницької смерті не виявили та призначили низку експертиз, кримінальне провадження порушили за пунктом 2 частини 2 статті 115 Кримінального кодексу України з приміткою "природня смерть".

"Поліцейські неодноразово здійснювали перевірку умов проживання родини, за невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей, поліцейські складали адміністративні матеріали про що інформували службу у справах дітей".


Після смерті Сашка чотирьох дітей віком від п’яти до 12 років забрали на обстеження до Прилуцької дитячої лікарні. Тут вони втретє за два роки."На перший огляд лікаря діти в задовільному стані. Без ознак якоїсь хвороби. Діти обстежуються. Мама перебуває з дітьми в стаціонарі. По різному поводить себе: бувають агресивні випади, але в основному нормально. Скаржаться чергові лікарі на поведінку агресивну", — розповіла виконувачка обов'язків директорки Прилуцької дитячої лікарні Олеся Цибенко.

Чому повернули дітей додому

У службі у справі дітей від коментарів утрималися. За даними з Єдиного державного реєстру судових рішень, у березні 2021 року органи опіки і піклування міської ради направили позов до суду про відібрання малолітніх дітей у Оксани Павлової та її співмешканця без позбавлення батьківських прав, а у листопаді того ж року вже з позбавленням батьківських прав та стягненням аліментів. Обидва позови суд не задовольнив і у квітні 2023 року дітей повернули додому. Суддя, яка головувала на засіданнях, розповіла Суспільному, що на той час не було беззаперечних підстав позбавляти батьків прав."Боролися за дітей дуже відчайдушно і щиро, багато розповідали дрібниць з їхнього життя, приносили фотоальбоми, фотографії, приводили сусідів, які розповідали про їх життя. Батьки боролися за дітей, тому діти були залишені все таки хоч і під наглядом органів опіки і піклування, оскільки сім’я перебуває у них на контролі, були залишені в біологічній родині", — розповіла суддя-спікерка Прилуцького міськрайонного суду Анна Коротка.

Батьків дітей зобов’язали пролікуватися від алкогольної залежності, а соціальні служби — мали підвищити контроль за поведінкою та вихованням дітей. Зі слів судді, це рішення суду ніхто не оскаржував.

"Як привезли через два роки і віддали дітей, так нікого не бачили. Ні сусідів, ні Руслану Петрівну ніхто не покликав подивиться, куди віддали тих дітей. Оце мені прикро. Ми б вже подивилися, ми б підняли якусь тривогу: «Куди ж ви дітей віддали». Це злочин отаке робити, отак дітей. Ми ніхто не можемо заспокоїтися на вулиці", — каже голова вуличного комітету Заудаївського мікрорайону Руслана Циганко.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: хлопчик, помер, Прилуки, Павлова