GOROD.cn.ua

Бюджет-2024: як житиме громада Чернігова у наступному році

 

Міський бюджет-2024 буде складним і відрізнятиметься від попередніх не тільки тим, що в казні не вистачатиме коштів на основні потреби громади, зауважив Олександр Ломако під час розширеної наради у муніципалітеті. Після судових рішень головний фінансовий кошторис міста перед тим, як його виносять на сесію, має погоджуватися з міською військовою адміністрацією. Поки ж проєкт від фінансового управління не погоджений.– Виходити затверджувати на сесію бюджет не погоджений, який з великою долею вірогідності потім не буде затверджений і це буде порожня трата часу і сил для депутатів і для керівників – це не відповідальна позиція, тим більше маємо рішення суду, де чітко говориться що складання і затвердження бюджету – це відповідальність МВА. Тому тут потрібно показати і чернігівцям і один одному якийсь приклад конструктивної співпраці, тому що все таки це не політика, а це бюджет міста на 2024 рік – це по суті існування міста у 2024-му році, а воно буде складним, – зазначив в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Олександр Ломако також зазначив¸ що в проєкті бюджету, який ухвалили у листопаді на виконкомі, 860 млн.грн. передбачалося направити на реалізацію програм соціально-економічного розвитку. Після вилучення 800 млн. так званого військового ПДФО в бюджеті розвитку залишилося 60 млн.грн.

– Ми активно працювали над поточними витратами, порізали все, що можна було. У нас капітальні видатки лишилися на рівні трохи більше 200 мільйонів. Чому я говорю 200, а не 330, тому що 120 мільйонів – це внески в статутний капітал комунальних підприємств, це 4% трохи більше від ПДФО, яке ми отримуємо — це згідно бюджетного кодексу ми маємо направити на утримання критичної інфраструктури, відповідно це наш обов’язок, ми нікуди в інший напрямок ці 4% направити не можемо. У нас ТЕЦ, Водоканал – 2 напрямки і все по суті, то відповідно без них 200, що таке для міста 200 мільйонів, коли у нас тільки закладів освіти 100 об’єктів в місті, – зауважив Олександр Ломако.

Утримання закладів освіти, медицини, благоустрою, громадського транспорту, соціальних служб – залишається пріоритетом громади на наступний рік.

Останнім же часом у суспільстві точаться дискусії щодо розподілу бюджетних коштів. Ініціативна група «Всі гроші на ЗСУ», зокрема, пропонує замість утримання комунальних підприємств організовувати громадські суботники з прибирання міста, а також закрити бібліотеки і гуртки.

– Закрити багато розуму не потрібно. Я не згоден, те що створювалося багато років і виконує свою функцію взяти і закрити. Треба по інших напрямках шукати, давайте закриємо один телемарафон і зекономимо цілих 2 мільярда гривень. Вчора вийшло розслідування на «Бігусі» скільки дорогих автомобілів за час війни придбали правоохоронці, силовики, народні депутати, судді за час війни, туди треба придивитися уважніше, по тим напрямкам і по окремим державним витратам, зокрема велике будівництво, марафони і там знайти можна швидко суттєві кошти, – повідомив Олександр Ломако.

Олександр Ломако нагадав, що на підтримку Збройних сил України вже вилучено 800 млн грн у 2024-ому році і 160 млн у 23-ому. З них 10% – а це 96 мільйонів – залишаться у військових частинах.

-Тому ті запити військових частин, які продовжують надходити, треба їм пояснювати, що у нас немає ресурсу із цих коштів, які у нас вилучили, 96 мільйонів має піти на вас відповідно через уряд, через Міністерство оборони це питання потрібно вирішувати. Друге. Від держави хотілося теж якого звіту, у нас забрали 960 мільйонів, будь ласка, поясніть куди вони пішли, щоби громада розуміла, – підкреслив в.о. Чернігівського міського голови.

Після погодження військовою адміністрацією проєкту бюджету-2024, його публічно презентують на відкритій зустрічі, де обговорять основні показники і напрямки фінансування, дадуть відповіді на запитання. І лише тоді головний фінансовий документ громади буде винесено на сесію.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бюджет, Чернігів, Ломако