GOROD.cn.ua

Депутати Чернігівської облради провалили голосування за проєкт організації території регіонального парку «Ялівщина»

 

Депутати Чернігівської облради провалили голосування за проєкт організації території регіонального парку "Ялівщина". Цей проєкт, за словами директорки департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА Наталії Грудницької, визначає зони природо-охоронного об'єкта та заходи, які у них мають впроваджувати протягом наступних 5 та 10 років. Це дозволить комунальному закладу облради "РЛП «Ялівщина»" працювати на території парку, а також залучати до його розвитку міжнародну допомогу.Наталія Грудницька


"Цей проєкт є основним документом з планування території, визначення зон основних об'єктів природо-заповідного фонду. Цей проєкт дозволяє подальший розвиток парку. Збереження території в тому вигляді, в якому вони є. Наприклад, якщо це заповідник, то будемо мати певну визначену територію цим проєктом, яка буде з суровими обмеженнями".

Також, додала Грудницька, проєкт організації територій "Ялівщини" — пряма вимога законодавства. Ще у 2022 році була створена робоча група, яка займалась розробкою цього проєкту. Його розгляд кілька разів переносили через недоопрацювання. 27 вересня під час голосування на сесії обласної ради питання викликало обговорення.

"На сьогодні робоча група, яка була створена, опрацювала це питання і жодних питань у робочої групи немає. Рекомендований цей проєкт до затвердження", — сказав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Що кажуть в управлінні земельних ресурсів

Нагадаємо, регіональний ландшафтний парк "Ялівщина" створений обласною радою на землях запасу Чернігівської міської ради. Директор управління земельних ресурсів Чернігівської міськради Василь Дмитренко повідомив, що побажання міської ради не були враховані в проєкті – вони просять, аби межі усіх зон були чітко визначеними.Василь Дмитренко


"Даний проєкт зонування передбачає розмежування всіх зон, які повинні бути. Розмежування зон – це чітко встановлена межа. На сьогодні картинка є розмежування: господарська зона, зона рекреації, сталої рекреації, все це решта. Але чіткої межі цієї немає. Він потрібен, але зрозумійте правильно, це той документ, який буде слугувати роботі на 5 – 10 років. Якщо ми зараз не маючи чіткої межі від господарських і інших зон приймемо, то ми не будемо розуміти, де це відбувається".

"Хочу сказати, що питання землі – абсолютно не пов’язано з проєктом планування, бо, попри те, чия буде земля, якщо це господарська зона – то це господарська зона. Якщо дорога з комунікаціями відноситься до господарської зони, то чия б це територія не була, зона не міняється. Так само русло річки, це теж господарська зона, і воно буде господарською зоною. Тому я не знаю, які зауваження у міської ради. Вони не зрозумілі нам", — додала Наталії Грудницька.

Як голосували депутати

28 голосів "ЗА" не вистачило для прийняття рішення. Наводимо поіменний перелік:

"Слуга народу": Дмитро Іванов, Іван Дементов, Олена Дмитренко, Олександр Левицький, Володимир Лукаш, Дмитро Пахомов, Іван Чаус, Дмитро Пахомов.

"Батьківщина": Валентина Дзюба, Валентин Запорощук, Валентина Мельник, Віта Солорева, Іван Якуб.

"Рідний дім": Віктор Труш.

"За майбутнє": Андрій Віротченко, Галина Логвиненко, Руслан Рустамов, Сергій Сергієнко.

"Наш край": Сергій Баришовець, Ірина Грозенко, Григорій Данько, Олександр Демиденко, Юрій Музика, Ігор Романенко.

"Європейська Солідарність": Юлія Заїка, Олег Заболотний, Оксана Кравченко, Олександр Мисник.

Не голосували сім депутатів:


"Радикальна партія Олега Ляшка": Василь Амельченко, Дмитро Блауш, Сергій Крамаренко, Олександр Кузьменко, Наталія Осіковська, Неоніла Шаповаленко.

"Рідний дім": Ярослав Куц.

Утримались — дев'ять:

"Рідний дім": Інна Кондратьєва, Ніна Лемеш, Людмила Овсієнко, Вікторія Пекур, Олександр Якубін, Олена Яцкова.

Позафракційні: Ольга Бібік, Василь Куліда, Борис Петренко.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: облрада, Ялівщина