GOROD.cn.ua

У «Ялівщині» арештували землю, на якій хотіли побудувати будинки заможні чернігівці

 

За клопотанням прокурорів арештовано земельні ділянки, які входять до пам’ятки археології місцевого значення поселення «Ялівщина».За клопотанням прокурора Чернігівської окружної прокуратури, якою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного проведення земляних робіт на об'єкті археологічної спадщини (ч. 1 ст. 298 КК України) ухвалою слідчого судді Деснянського районного суду накладено арешт на земельні ділянки, які входять до пам’ятки археології місцевого значення – поселення «Ялівщина».

За даними слідства, на 22 земельних ділянках, загальною площею понад 3 га, які передавалися громадянам у власність в порядку паювання для ведення особистого селянського господарства, що входять до пам’ятки археології місцевого значення поселення «Ялівщина», на початку серпня 2023 року із залученням важкої спецтехніки проведено роботи щодо корчування дерев та іншої рослинності.

Як результат, внаслідок земляних робіт допущено зняття, а місцями і повне знищення стародавнього культурного шару та археологічних об’єктів.

За вказаними фактами Чернігівською окружною прокуратурою 01.08.2023 розпочато кримінальне провадження, що розслідується слідчими Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області та проведено ряд невідкладних слідчих дій.

Нагадаємо, що на початку серпня стало відомо, що дані ділянки без рішення сесії міськради отримали статус для «будівництва»

Джерело: Чернігівська обласна прокуратура

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ялівщина, арешт, прокуратура