GOROD.cn.ua

У Чернігові полуниця здешевшала до 70 гривень, черешня є навіть грецька по 300

 

Одеські помідори, рівненські огірки та турецькі абрикоси. З багатьох регіонів до нашого міста привозять сезонні фрукти та овочі. Зараз на чернігівських ринках можна придбати продукти від вітчизняних фермерів. Місцевий товар набагато дешевший в порівнянні з імпортним – розповідають продавці.– Нектарин у нас йде Іспанія, абрикос везуть турецький, полуниця, черешня наша українська. Полуниця йде чернігівська, це Любеч. А черешню з-під Одеси везуть.

За кілограм полуниці на початку травня просили близько двохсот гривень. Зараз же, залежно від смакових якостей, розміру та регіону виробництва, ціна варіюється. А от черешня досі залишається дороговартісною, особливо, якщо її привозять з-за кордону.

Перша полуниця на чернігівських ринках була одеська,  вона коштувала 130 гривень, тепер в асортименті - місцева по 75-65 грн, кілограм. Черешня з Греції - 300 гривень за кіло. З одеської області 130-150 грн. за кілограм.

Значно змінилися й ціни на овочі. До початку сезону їхня вартість росла з кожним місяцем у зв’язку з тимчасовою окупацією частини Херсонщини та Запорізької області. Тому на допомогу прийшли тепличники з західних областей і Одеси. Тепер продукти з цих регіонів переважають на чернігівських прилавках.

Так, огірки рівненські по 49 гривень за кілограм. З’явилися помідори Одеса, Вилкове –  85 гривень за кілограм.

Триває розпродаж минулорічного врожаю картоплі, але є вже й молода ранніх сортів. Вирощували її, переважно, місцеві підприємці, тому ціна – стала. Зокрема картопля раннього сорту Рів’єра коштує 40 гривень за кілограм.

Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: черешня, ринок, полуниця