GOROD.cn.ua

Відвідувачі басейну у Сімейній поліклініці радіють його відкриттю

 

Незважаючи на війну та негаразди, наші діти та онуки ростуть, щоправда, не всі вони мають необхідне для свого розвитку. Вже почалося літо, але через війну та частково через погоду відкриття “Золотого пляжу” відкладається на невизначений термін, тоді як для нормального розвитку дітям протягом усього року потрібно приймати активні водні процедури. Але сьогодні єдине місце, де діти можуть купатися весь рік – дитячий басейн в комунальному некомерційному підприємстві “Сімейна поліклініка” Чернігівської міськради, відомому городянам за колишньою назвою “Дитяча поліклініка №2” на Рокосовського нині Проспект Левка Лук'яненка.Про те, що дає дітям відвідування басейну – говоримо з медичним директором КНП Наталією Крючко.
- Наталіє Василівно, як впливає відвідування басейну на здоров'я дитини?

- Купання в басейні - це прекрасна оздоровча процедура, що загартовує, зміцнює дихальну систему і всі групи м'язів, робить міцнішими суглоби, покращує кровообіг, прискорює обмінні процеси.

Але треба розуміти, що плавання - це не лікувальна процедура, ніяке важке захворювання плавання не виліковує, проте полегшити стан пацієнтів при певних хронічних захворюваннях та станах може. Національна служба здоров'я України, яка фінансує заклади охорони відповідно до укладених договорів про медичне обслуговування за Програмою медичних гарантій, за надання послуг з плавання закладу кошти не сплачує, обґрунтовуючи це тим, що плавання - не лікувальна процедура, а оздоровча.

- У такому разі за рахунок чого утримується ваш басейн?

- Частково - за рахунок платних послуг з плавання. Частину цих коштів ми спрямовуємо на придбання якісних дезінфекційних засобів, ремонт та заміну фільтрів, проведення контролю якості повітря та води, інші витратні матеріали. А комунальні послуги сплачує міська влада.

Тарифи на послуги з плавання, як і на інші платні послуги, розраховуються спеціальною програмою. Вартість послуги та її складові розміщені в доступних для пацієнтів місцях та в холі водного блоку.Для збільшення зображення з тарифами завантажте фото


- Як воєнний час впливає на функціонування басейну?

- Тривалий час басейн не працював через постійні повітряні тривоги та через необхідність проведення технічних робіт, пов'язаних з нагріванням води та обігрівом приміщень. З червня великий басейн почав працювати, але все ж таки під час повітряної тривоги дітей потрібно швидко одягнути і вивести в тимчасове укриття. В такому разі графік відвідування може порушуватись, але відвідувачі самі відстежують закінчення тривоги та приходять на процедуру.

Водний блок у поліклініці складається з декількох видів басейнів різних розмірів та обсягів води для різного віку дітей. Водний блок існує з початку існування поліклініки.
Найменші діти плавають у ванні за підтримки медичної сестри по ЛФК Олени Ющенко.

- Грудничків можна приносити до нас, як тільки заживе пупкова ранка, - каже вона. - З часу перебування у мами в животі у них зберігається плавальний рефлекс, тому вони легко почуваються на поверхні та вводі. Ми уважно спостерігаємо за дитиною перші кілька відвідувань, якщо він затримує дихання, то за допомогою мами пірнає. Буває різний результат, всі діти різні, хтось боїться, бувають просто ліниві діти, їхній характер проявляється вже в такому віці. Якщо дитина приходить до нас у віці понад півроку, то результат занять може бути ускладнений, тому що до такого віку пропадають плавальні рефлекси. Тому важливо, щоб із ним займалися у домашній ванні та закріплювали результат.

У першій ванні займаємося з дітьми віком від 1 до 4 місяців. Якщо дитина добре тримається на воді та пірнає, то переводимо її у другу ванну, куди ходять віком від 4 місяців до 6 місяців. Якщо все нормально, тоді переводимо до цього басейну, з 6 місяців до 4 років.

Донька Ганни Синютіної Мирослава Біла купається у басейні у спеціальному дитячому купальнику.

- Ми прийшли сюди у 4 місяці за рекомендацією знайомих. Мирослава жодного разу не хворіла за шість місяців відвідування басейну. Ми приходимо двічі щотижня. Їй дуже подобається бути тут, вони по-своєму спілкуються з іншими дітьми, переглядаються, обмінюються іграшками. Мирослава вже пірнає, звичайно, з моєю підтримкою та під наглядом медсестри Олени.

Тетяна Мотяш називає свого сина Кирило Юрійович за представницький вигляд. Кирило – великий хлопчик, серйозний на вигляд.

- Я бачу, як йому легко та комфортно тут. Для нас від відвідування басейну одні плюси, і ми збираємося водити його сюди дуже довго.

- Не накладно для батьківського бюджету відвідувати платні заняття? - запитую матусь.

- Ні, що ви! - в один голос заперечують вони. - У перекладі на сучасні ціни це кілька чашок кави. І незрівнянно з користю, яку приносить басейн дітям.Справа наліво Синютіна Ганна і Мотяш Тетяна


На заняття у великий басейн приходять діти віком 5-12 років, тут вони вже самостійно, але під наглядом інструктора виконують вправи ЛФК. Найбільше в цьому басейні діти люблять пірнати та збирати розкидані під водою кільця.

Відвідувачі басейну, і дорослі, і діти повинні виконувати певні вимоги: мати відповідний одяг для плавання та отримати деякі медичні довідки. Багато батьків і дітей з нетерпінням чекали до квітня відкриття басейну, адже відвідували його і раніше. Серед них є такі, для яких басейн за дванадцять років відвідування став улюбленим місцем.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: басейн, Крючко