GOROD.cn.ua

Рецептурні ліки - за є-рецептом. Вже з 1 квітня

 

З 1 квітня рецептурні ліки в аптеках продаватимуть за електронними рецептами. Серед них - антибіотики, препарати для лікування тиску та серцевих хвороб.Галина Осадчук медичний директор Прилуцького міського ЦПМСД докладніше розповіла про дане нововведення:
- Це має оптимізувати процес призначення препаратів, посилити контроль за відпуском ліків аптеки, а також попередити можливі наслідки самолікування.
Електронний рецепт поширюється на всі лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря.

- Електронний рецепт можуть виписати у сімейного лікаря чи вузького спеціаліста та приватної або комунальної лікарні, які зареєстровані у системі Міністерства охорони здоров'я. Такий рецепт можна отримати у будь-якого лікаря, людина яка не задекларована ні в якого лікаря. Але людина зобов'язана бути
зареєстрована в електронній системі СОЗ (система охорони здоров'я). Під час огляду пацієнта лікар формує призначення із зазначенням діючої речовини, дозування препарату і т.д.


Коли лікар випише рецепт пацієнту прийде на телефон повідомлення із кодом підтвердження. З цим кодом та направленням пацієнту відпустять препарат. Слід зазначити, що електронний рецепт дійсний впродовж місяця. А рецепт на наркотичні чи психотропні препарати - 10 днів.

- Для того, щоб придбати ліки достатньо фармацевту повідомити код і номер цього рецепту. Фармацевт запропонує наявні в аптеці лікарські засоби, які мають необхідну діючу речовини. Пацієнт зможе обрати, відносно власного бюджету той препарат, який йому доступний.
- Електронний рецепт можна погасити не повністю, частково. Тобто отримати не всі лікарі, які призначив лікар. Звертатись повторно за рецептом не потрібно, в аптеку можна звернутись з попереднім і отримати ті ліки, які залишились не отримані,
- каже Осадчук.

У разі, якщо людина має гостре чи хронічне захворювання, електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати дистанційно, звернувшись до сімейного лікаря за доступним засобом зв'язку, зокрема за телефоном.

Якщо в закладі нема світла, пацієнту випишуть рецепт на ліки у паперовій формі. Якщо пацієнт не має телефону, проблеми з випискою ліків також не буде, - зазначає Галина Осадчук. Вона додає, що за електронним рецептом прилуцькі сімейні лікарі виписують препарати вже близько двох років (за програмою "Доступні ліки" та програмою, яка стосується антибактеріальних препаратів).Джерело: телеканал "Прилуки"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: рецепт, ліки, аптека, Осадчук